01.08.2020 Kokkola 400-vuotis juhlaralli

Tulokset  Keskeyttäneet (34)  Rangaistukset (10)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


 << EK6 Maali> Yleiskilpailun tulokset
Kokkola 400-vuotis juhlaralli
01.08.2020
SS 7, LUOKKATULOS
Historic
Kokkolan UA
Lähi-Tapiola Pohjanmaa
 
Luokka 1, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1000 cc 1966 - 1981, Lähti:0
 
Luokka 2, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1300 cc 1966 - 1981, Lähti:2
SS7, 7.48km, nopein: 83.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
124Heino Sami5:21,3
Tulos 7 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
124Heino Sami44:59,3*


Keskeyttäneet: 25, Tiinus Risto, 1B, Tekninen syy
*Rangaistukset: 24, Heino Sami, 6A, Ennakko, 1:00,0  -   24, Heino Sami, 4A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 3, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1600 cc 1966 - 1981, Lähti:1
SS7, 7.48km, nopein: 89.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
126Jaakkola Sami5:00,9
Tulos 7 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
126Jaakkola Sami43:52,9

 
Luokka 4, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 yli 1600 cc 1966 - 1981, Lähti:3
SS7, 7.48km, nopein: 89.3km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
127Nieminen Harry5:01,4
229Mustapuro Onni5:02,51,1
328Lindell Ole5:23,321,9
Tulos 7 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
128Lindell Ole39:39,1
227Nieminen Harry40:12,4 33,3
329Mustapuro Onni40:38,0 58,9

 
Luokka 5, Historic E, F ja G1 T, GT 2-4 enint. 1000 cc - 1969, Lähti:2
SS7, 7.48km, nopein: 79.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
131Ohrankämmen Jari5:38,1
Tulos 7 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
131Ohrankämmen Jari42:16,9


Keskeyttäneet: 30, Heinänen Antti, 4A, Tekninen syy
*Rangaistukset: 30, Heinänen Antti, 3B, EK maksimi, 30,0
 
Luokka 6, Historic E, F ja G1 T, GT 2-4 enint. 1300 cc - 1969, Lähti:4
SS7, 7.48km, nopein: 90.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
134Sartovuo Hannu4:58,5
235Valtaala Jari5:01,83,3
332Hänninen Veijo5:32,534,0
Tulos 7 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
135Valtaala Jari39:58,9
234Sartovuo Hannu40:06,1*7,2
332Hänninen Veijo41:14,3 1:15,4


Keskeyttäneet: 33, Leander Matti, 4A, Tekninen syy
*Rangaistukset: 34, Sartovuo Hannu, 3A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 7, Historic E, F ja G1 T, GT 2-4 enint. 1600 cc - 1969, Lähti:2
SS7, 7.48km, nopein: 79.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
137Sarasto Martti5:38,5
Tulos 7 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
137Sarasto Martti41:35,5


Keskeyttäneet: 36, Lindholm Bertil, 2A, Tekninen syy
 
Luokka 8, Historic E , F ja G1 T, GT 2-4 yli1600 cc - 1969, Lähti:1
SS7, 7.48km, nopein: 82.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
138Berner Juha5:25,5
Tulos 7 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
138Berner Juha40:57,5

 
Luokka 9, Historic G2 ja H1 2 ja 4 enint. 1300 cc 1970 - 1975, Lähti:3
SS7, 7.48km, nopein: 84.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
140Sinkkonen Toni5:18,3
Tulos 7 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
140Sinkkonen Toni41:27,1


Keskeyttäneet: 39, Lappalainen Jussi, 5B, Tekninen syy  -   41, Allinen Niko, 5B, Tekninen syy
 
Luokka 10, Historic G2 ja H1 2 ja 4 enint. 1600 cc 1970 - 1975, Lähti:3
SS7, 7.48km, nopein: 91.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
143Männistö Pasi4:53,5
Tulos 7 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
143Männistö Pasi39:26,5


Keskeyttäneet: 42, Pöytälaakso Marco, 1B, Tekninen syy  -   45, Frilander Mikko, 2A, Tekninen syy
 
Luokka 11, Historic G2 ja H1 2 ja 4 yli 1600 cc 1970 - 1975, Lähti:2
SS7, 7.48km, nopein: 92.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
147Hietanen Ilpo4:51,1
246Karppinen Janne5:06,715,6
Tulos 7 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
147Hietanen Ilpo38:27,3
246Karppinen Janne40:39,1 2:11,8

 
Luokka 12, Historic H2 ja I 2 ja 4 enint. 1300 cc 1976 - 1981, Lähti:1
SS7, 7.48km, nopein: 91km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
148Hållfast Keijo4:55,8
Tulos 7 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
148Hållfast Keijo39:01,2

 
Luokka 13, Historic H2 ja I 2 ja 4 enint. 1600 cc 1976 - 1981, Lähti:1
SS7, 7.48km, nopein: 99km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
149Lindberg Janne4:32,0
Tulos 7 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
149Lindberg Janne36:33,6

 
Luokka 14, Historic H2 ja I 2 ja 4 yli 1600 cc 1976 - 1981, Lähti:4
SS7, 7.48km, nopein: 96.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
151Jaatinen Matti4:38,0
253Salmi Jani4:53,115,1
Tulos 7 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
151Jaatinen Matti36:25,7
253Salmi Jani38:14,8 1:49,1


Keskeyttäneet: 50, Ahola Jani, 7A, Tekninen syy  -   52, Eerola Harri, 1B, Tekninen syy
 
Luokka 15, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 1300 cc 1982 - 1990, Lähti:0
 
Luokka 16, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 1600 cc 1982 - 1990, Lähti:2
SS7, 7.48km, nopein: 76.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
155Lindroos Esa5:53,6
Tulos 7 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
155Lindroos Esa41:50,8


Keskeyttäneet: 54, Niemenmaa Riku, 4A, Tekninen syy
 
Luokka 17, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 2000 cc 1982 - 1990, Lähti:2
SS7, 7.48km, nopein: 83.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
157Tuominen Sami5:22,3
Tulos 7 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
157Tuominen Sami39:35,8


Keskeyttäneet: 56, Karttunen Arttu, 2B, Tekninen syy
 
Luokka 18, Historic J1 ja J2 N, A ja B yli 2000 cc 1982 - 1990, Lähti:0
 
Luokka 20, Classic F A, N ja F enint. 1400 cc, Lähti:0
 
Luokka 21, Classic F A, N ja F enint. 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 22, Classic F A, N ja F yli 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 23, Classic F A, N ja F enint. 1400 cc, Lähti:0
 
Luokka 24, Classic F A, N ja F enint. 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 25, Classic F A, N ja F yli 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 26, Historic nuottisarja E, F ja G1 T, GT 1-4 kuutiotilavuus vapaa - 1969, Lähti:0
 
Luokka 27, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B enint. 1300 cc 1970 -1990, Lähti:2
SS7, 7.48km, nopein: 89.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
158Karpiola Mika5:02,1
Tulos 7 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
158Karpiola Mika38:28,0


Keskeyttäneet: 59, Pitkäniemi Timo, 5A, Tekninen syy
*Rangaistukset: 59, Pitkäniemi Timo, 4C, Myöhä, 30,0
 
Luokka 28, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B enint. 1600 cc 1970 - 1990, Lähti:1
SS7, 7.48km, nopein: 90.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
160Leponiemi Antti4:56,1
Tulos 7 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
160Leponiemi Antti37:57,1

 
Luokka 29, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B enint. 2000 cc 1970 - 1990, Lähti:2
SS7, 7.48km, nopein: 94.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
162Westerlund Heikki4:46,1
261Jauhianen Ville4:47,71,6
Tulos 7 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
162Westerlund Heikki37:08,0
261Jauhianen Ville38:38,4 1:30,4

 
Luokka 30, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B yli 2000 cc 1970 - 1990, Lähti:3
SS7, 7.48km, nopein: 83.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
164Riskusalo Jukka-Pekka5:22,4
Tulos 7 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
164Riskusalo Jukka-Pekka40:08,7


Keskeyttäneet: 63, Pelkonen Juhani, 1B, Tekninen syy  -   65, Aalto Yrjö, 1B, Ulosajo
 
Luokka 31, Historic J2 ryhmä vapaa/vuodet -1990 kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0
 
Luokka 32, HN Näytösajoluokka E - J2 ryhmät kaikki/vuodet -1990 kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0