01.08.2020 Kokkola 400-vuotis juhlaralli

Tulokset  Keskeyttäneet (34)  Rangaistukset (10)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


 << EK7       Yleiskilpailun tulokset
AJAKSI OY06.08.2020 - 12:27
Kokkola 400-vuotis juhlaralli
01.08.2020
LUOKKATULOS
Historic
Kokkolan UA
 
 
 
Luokka 1, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1000 cc 1966 - 1981, Lähti:0
 
Luokka 2, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1300 cc 1966 - 1981, Lähti:2
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
24
Heino Sami
Einola Jani
NokUA
NokUA
Mazda 130044:59,3*

Keskeyttäneet: 25, Tiinus Risto, 1B, Tekninen syy
*Rangaistukset: 24, Heino Sami, 6A, Ennakko, 1:00,0  -   24, Heino Sami, 4A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 3, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1600 cc 1966 - 1981, Lähti:1
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
26
Jaakkola Sami
Hannunen Jasmin
Päij-HUA
HRCF
Sunbeam Avenger 1600 GT43:52,9
 
Luokka 4, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 yli 1600 cc 1966 - 1981, Lähti:3
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
28
Lindell Ole
Hurskainen Rauno
KokUA
Päij-HUA
Ford Escort RS 200039:39,1
2
27
Nieminen Harry
Mikkonen Seppo
Kaj-UA
Kaj-UA
Ford Escort RS 200040:12,4 33,333,3
3
29
Mustapuro Onni
Nummela Teppo
HRCF
LuPäSUA
Mercedes Benz 280 E40:38,0 58,925,6
 
Luokka 5, Historic E, F ja G1 T, GT 2-4 enint. 1000 cc - 1969, Lähti:2
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
31
Ohrankämmen Jari
Helmikkala Petri
HRCF
HRCF
Wartburg 35342:16,9

Keskeyttäneet: 30, Heinänen Antti, 4A, Tekninen syy
*Rangaistukset: 30, Heinänen Antti, 3B, EK maksimi, 30,0
 
Luokka 6, Historic E, F ja G1 T, GT 2-4 enint. 1300 cc - 1969, Lähti:4
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
35
Valtaala Jari
Perälä Pekka
AlavUA
AlavUA
Toyota Corolla39:58,9
2
34
Sartovuo Hannu
Sartovuo Teemu
HRCF
HyvUA
Ford Escort 1300 GT40:16,1*17,217,2
3
32
Hänninen Veijo
Hänninen Petri
SLUA
SLUA
Austin Cooper S41:14,3 1:15,458,2

Keskeyttäneet: 33, Leander Matti, 4A, Tekninen syy
*Rangaistukset: 34, Sartovuo Hannu, 7C, Myöhä, 10,0  -   34, Sartovuo Hannu, 3A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 7, Historic E, F ja G1 T, GT 2-4 enint. 1600 cc - 1969, Lähti:2
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
37
Sarasto Martti
Someroja Pasi
NHD
NHD
Ford Cortina GT41:35,5

Keskeyttäneet: 36, Lindholm Bertil, 2A, Tekninen syy
 
Luokka 8, Historic E , F ja G1 T, GT 2-4 yli1600 cc - 1969, Lähti:1
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
38
Berner Juha
Tanninen Jouni
HyUA
HyUA
Plymouth Valiant40:57,5
 
Luokka 9, Historic G2 ja H1 2 ja 4 enint. 1300 cc 1970 - 1975, Lähti:3
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
40
Sinkkonen Toni
Saarilahti Arto
TamUA
TamUA
Datsun 100A41:27,1

Keskeyttäneet: 39, Lappalainen Jussi, 5B, Tekninen syy  -   41, Allinen Niko, 5B, Tekninen syy
 
Luokka 10, Historic G2 ja H1 2 ja 4 enint. 1600 cc 1970 - 1975, Lähti:3
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
43
Männistö Pasi
Perttu Jari
EPUA
EPUA
Ford Escort 160039:26,5

Keskeyttäneet: 42, Pöytälaakso Marco, 1B, Tekninen syy  -   45, Frilander Mikko, 2A, Tekninen syy
 
Luokka 11, Historic G2 ja H1 2 ja 4 yli 1600 cc 1970 - 1975, Lähti:2
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
47
Hietanen Ilpo
Hellgren Tomi
NURMIJÄRVEN URHEILUAUTOILIJAT
RiiUA
Volvo 142 S38:27,3
2
46
Karppinen Janne
Tauriainen Rami
ScPalas
ScPalas
Datsun 160J40:39,1 2:11,82:11,8
 
Luokka 12, Historic H2 ja I 2 ja 4 enint. 1300 cc 1976 - 1981, Lähti:1
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
48
Hållfast Keijo
Pimiä Petri
HRF
AAU
Toyota Starlet 1300 (KP61)39:01,2
 
Luokka 13, Historic H2 ja I 2 ja 4 enint. 1600 cc 1976 - 1981, Lähti:1
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
49
Lindberg Janne
Ruokonen Harri
TerUA
TerUA
Volkswagen Golf GTI36:33,6
 
Luokka 14, Historic H2 ja I 2 ja 4 yli 1600 cc 1976 - 1981, Lähti:4
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
51
Jaatinen Matti
Somppi Mikko
NHD
ÄhtUA
Volvo 24236:25,7
2
53
Salmi Jani
Kortesuo Mikko
AMM
AMM
Volvo 24238:14,8 1:49,11:49,1

Keskeyttäneet: 50, Ahola Jani, 7A, Tekninen syy  -   52, Eerola Harri, 1B, Tekninen syy
 
Luokka 15, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 1300 cc 1982 - 1990, Lähti:0
 
Luokka 16, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 1600 cc 1982 - 1990, Lähti:2
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
55
Lindroos Esa
Lindroos Anja
AUK J-äijät
AUK J-äijät
Toyota Corolla 1600 GT 2 door (AE86)41:50,8

Keskeyttäneet: 54, Niemenmaa Riku, 4A, Tekninen syy
 
Luokka 17, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 2000 cc 1982 - 1990, Lähti:2
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
57
Tuominen Sami
Karpiola Juha
SaarUA
Mäntän UA
Opel Manta 2.0 E39:35,8

Keskeyttäneet: 56, Karttunen Arttu, 2B, Tekninen syy
 
Luokka 18, Historic J1 ja J2 N, A ja B yli 2000 cc 1982 - 1990, Lähti:0
 
Luokka 20, Classic F A, N ja F enint. 1400 cc, Lähti:0
 
Luokka 21, Classic F A, N ja F enint. 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 22, Classic F A, N ja F yli 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 23, Classic F A, N ja F enint. 1400 cc, Lähti:0
 
Luokka 24, Classic F A, N ja F enint. 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 25, Classic F A, N ja F yli 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 26, Historic nuottisarja E, F ja G1 T, GT 1-4 kuutiotilavuus vapaa - 1969, Lähti:0
 
Luokka 27, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B enint. 1300 cc 1970 -1990, Lähti:2
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
58
Karpiola Mika
Muteli Iida
Mäntän UA
Mäntän UA
Ford Escort 1300 GT38:28,0

Keskeyttäneet: 59, Pitkäniemi Timo, 5A, Tekninen syy
*Rangaistukset: 59, Pitkäniemi Timo, 4C, Myöhä, 30,0
 
Luokka 28, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B enint. 1600 cc 1970 - 1990, Lähti:1
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
60
Leponiemi Antti
Ruhanen Juho
KSAU
ValUA
Ford Escort 160037:57,1
 
Luokka 29, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B enint. 2000 cc 1970 - 1990, Lähti:2
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
62
Westerlund Heikki
Valonen Hanna
LamUA
HeiUA
Opel Manta 2.0 E37:08,0
2
61
Jauhianen Ville
sokka janne
NilUA
NilUA
Ford Escort RS38:38,4 1:30,41:30,4
 
Luokka 30, Historic nuottisarja G2 - J2 1-4, N, A ja B yli 2000 cc 1970 - 1990, Lähti:3
SijNumOhjaajaSeuraAutoTulosEroEro ed.
1
64
Riskusalo Jukka-Pekka
Sissala Jari
HämUA
VaToSUA
Volvo 24240:08,7

Keskeyttäneet: 63, Pelkonen Juhani, 1B, Tekninen syy  -   65, Aalto Yrjö, 1B, Ulosajo
 
Luokka 31, Historic J2 ryhmä vapaa/vuodet -1990 kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0
 
Luokka 32, HN Näytösajoluokka E - J2 ryhmät kaikki/vuodet -1990 kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0