01.08.2020 Kokkola 400-vuotis juhlaralli

Tulokset  Keskeyttäneet (34)  Rangaistukset (10)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


        EK2 >> Yleiskilpailun tulokset
Kokkola 400-vuotis juhlaralli
01.08.2020
SS 1, LUOKKATULOS
Lisäluokat
Kokkolan UA
Heavyinstall Oy
 
Luokka 19, BMW Rallisarja sarjasäännön mukaan, Lähti:11
SS1, 14.99km, nopein: 116.4km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1104Bäck Timo7:43,6
2101Koski Riku7:51,78,1
3103Hirvijärvi Lasse7:59,515,9
499Lejon Risto8:03,920,3
595Haiminen Oskari8:17,634,0
6102Laurila Sami8:17,634,0
796Hinttu Tuomo8:18,735,1
897Kaskisaari Ilkka8:31,748,1
994Näsi Juha8:41,658,0
1098Kalliomäki Iivari8:50,01:06,4
1193Saarinen Timo9:13,11:29,5
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1101Koski Riku7:51,7
2104Bäck Timo7:53,6*1,9
3103Hirvijärvi Lasse7:59,5 7,8
499Lejon Risto8:03,9 12,2
595Haiminen Oskari8:17,6 25,9
6102Laurila Sami8:17,6 25,9
796Hinttu Tuomo8:18,7 27,0
897Kaskisaari Ilkka8:31,7 40,0
994Näsi Juha8:41,6 49,9
1098Kalliomäki Iivari8:50,0 58,3
1193Saarinen Timo9:13,1 1:21,4


*Rangaistukset: 104, Bäck Timo, 1L, Vilppi, 10,0
 
Luokka 33, Nuoret V1600, Lähti:6
SS1, 14.99km, nopein: 108.4km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1107Lassila Leevi8:17,9
2106Koski Valtteri8:28,310,4
3108Tikkinen Tomi8:29,111,2
4105Heikkinen Markus8:38,320,4
5110Kivioja Tuukka-Matias8:52,834,9
6109Pulkkinen Veeti8:56,138,2
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1107Lassila Leevi8:17,9
2106Koski Valtteri8:28,3 10,4
3108Tikkinen Tomi8:29,1 11,2
4105Heikkinen Markus8:38,3 20,4
5110Kivioja Tuukka-Matias8:52,8 34,9
6109Pulkkinen Veeti8:56,1 38,2

 
Luokka 34, FIA R1, Fin-R, N, A, alle 1400 ja V1600, Lähti:7
SS1, 14.99km, nopein: 110.4km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1115Latvanen Markus8:08,8
2117Räsänen Jyri8:17,28,4
3116Korvola Mika8:28,319,5
4112Ahola Niko8:33,524,7
5114Salomäki Jeremias8:40,531,7
6111Holm Anders9:20,91:12,1
7113Lindström Juha9:29,91:21,1
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1115Latvanen Markus8:08,8
2117Räsänen Jyri8:17,2 8,4
3116Korvola Mika8:28,3 19,5
4112Ahola Niko8:33,5 24,7
5114Salomäki Jeremias8:40,5 31,7
6111Holm Anders9:20,9 1:12,1
7113Lindström Juha9:29,9 1:21,1

 
Luokka 35, Yleinen 2WD enint. 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 36, Yleinen 2WD yli 1650 cc, Lähti:4
SS1, 14.99km, nopein: 115.3km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1121Mäkelä Kai7:48,2
2120Kankaanpää Tomi7:58,710,5
3118Rautavirta Jyri7:59,611,4
4119Valtaala Elina8:21,132,9
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1121Mäkelä Kai7:48,2
2120Kankaanpää Tomi7:58,7 10,5
3118Rautavirta Jyri7:59,6 11,4
4119Valtaala Elina8:21,1 32,9

 
Luokka 37, Juniorit 2WD enint. 1650 cc, Lähti:2
SS1, 14.99km, nopein: 109.4km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1122Karhumäki Arttu8:13,4
2124Koski Petri8:18,14,7
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1122Karhumäki Arttu8:13,4
2124Koski Petri8:18,1 4,7

 
Luokka 38, Juniorit 2WD yli 1650 cc, Lähti:11
SS1, 14.99km, nopein: 114km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1125Sysimetsä Jari7:53,2
2132Hosionaho Heikki7:58,45,2
3130Norrkniivilä Kim8:06,112,9
4135Riihimäki Tomi8:10,917,7
5136Rintamäki Antti8:12,319,1
6126Hyytinen Erkki8:15,322,1
7127Jokiperä Jarkko8:16,823,6
8133Junttila Pauli8:24,130,9
9129Pölönen Pekka8:46,853,6
10134Kananoja Jussi8:48,054,8
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1125Sysimetsä Jari7:53,2
2132Hosionaho Heikki7:58,4 5,2
3130Norrkniivilä Kim8:06,1 12,9
4135Riihimäki Tomi8:10,9 17,7
5136Rintamäki Antti8:12,3 19,1
6126Hyytinen Erkki8:15,3 22,1
7127Jokiperä Jarkko8:16,8 23,6
8133Junttila Pauli8:24,1 30,9
9129Pölönen Pekka8:46,8 53,6
10134Kananoja Jussi8:48,0 54,8


Keskeyttäneet: 128, Muhonen Jari, 1B, Ulosajo
 
Luokka 39, Yleinen ja juniorit 4WD kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0