01.08.2020 Kokkola 400-vuotis juhlaralli

Tulokset  Keskeyttäneet (34)  Rangaistukset (10)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


 << EK1 EK3 >> Yleiskilpailun tulokset
Kokkola 400-vuotis juhlaralli
01.08.2020
SS 2, LUOKKATULOS
Lisäluokat
Kokkolan UA
Simetek Works Oy
 
Luokka 19, BMW Rallisarja sarjasäännön mukaan, Lähti:11
SS2, 12.99km, nopein: 98.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1104Bäck Timo7:53,3
2103Hirvijärvi Lasse7:59,76,4
399Lejon Risto8:05,211,9
4101Koski Riku8:06,813,5
5102Laurila Sami8:16,523,2
695Haiminen Oskari8:21,027,7
796Hinttu Tuomo8:24,030,7
894Näsi Juha8:31,037,7
997Kaskisaari Ilkka8:34,140,8
1098Kalliomäki Iivari8:34,541,2
1193Saarinen Timo9:23,61:30,3
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1104Bäck Timo15:46,9*
2101Koski Riku15:58,5 11,6
3103Hirvijärvi Lasse15:59,2 12,3
499Lejon Risto16:09,1 22,2
5102Laurila Sami16:34,1 47,2
695Haiminen Oskari16:38,6 51,7
796Hinttu Tuomo16:42,7 55,8
897Kaskisaari Ilkka17:05,8 1:18,9
994Näsi Juha17:12,6 1:25,7
1098Kalliomäki Iivari17:24,5 1:37,6
1193Saarinen Timo18:36,7 2:49,8


*Rangaistukset: 104, Bäck Timo, 1L, Vilppi, 10,0
 
Luokka 33, Nuoret V1600, Lähti:6
SS2, 12.99km, nopein: 92.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1108Tikkinen Tomi8:23,4
2106Koski Valtteri8:32,99,5
3107Lassila Leevi8:34,310,9
4105Heikkinen Markus8:52,328,9
5109Pulkkinen Veeti8:58,435,0
6110Kivioja Tuukka-Matias8:58,735,3
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1107Lassila Leevi16:52,2
2108Tikkinen Tomi16:52,5 0,3
3106Koski Valtteri17:01,2 9,0
4105Heikkinen Markus17:30,6 38,4
5110Kivioja Tuukka-Matias17:51,5 59,3
6109Pulkkinen Veeti17:54,5 1:02,3

 
Luokka 34, FIA R1, Fin-R, N, A, alle 1400 ja V1600, Lähti:7
SS2, 12.99km, nopein: 94.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1117Räsänen Jyri8:17,1
2115Latvanen Markus8:20,23,1
3116Korvola Mika8:31,914,8
4114Salomäki Jeremias8:59,041,9
5111Holm Anders9:28,81:11,7
6112Ahola Niko9:39,11:22,0
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1115Latvanen Markus16:29,0
2117Räsänen Jyri16:34,3 5,3
3116Korvola Mika17:00,2 31,2
4114Salomäki Jeremias17:39,5 1:10,5
5112Ahola Niko18:12,6 1:43,6
6111Holm Anders18:49,7 2:20,7


Keskeyttäneet: 113, Lindström Juha, 2B, Tekninen syy
 
Luokka 35, Yleinen 2WD enint. 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 36, Yleinen 2WD yli 1650 cc, Lähti:4
SS2, 12.99km, nopein: 99.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1121Mäkelä Kai7:48,3
2118Rautavirta Jyri7:55,06,7
3119Valtaala Elina8:40,051,7
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1121Mäkelä Kai15:36,5
2118Rautavirta Jyri15:54,6 18,1
3119Valtaala Elina17:01,1 1:24,6


Keskeyttäneet: 120, Kankaanpää Tomi, 2B, Ulosajo
 
Luokka 37, Juniorit 2WD enint. 1650 cc, Lähti:2
SS2, 12.99km, nopein: 93.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1124Koski Petri8:20,0
2122Karhumäki Arttu8:27,87,8
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1124Koski Petri16:38,1
2122Karhumäki Arttu16:41,2 3,1

 
Luokka 38, Juniorit 2WD yli 1650 cc, Lähti:11
SS2, 12.99km, nopein: 98.4km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1132Hosionaho Heikki7:55,3
2125Sysimetsä Jari7:59,74,4
3130Norrkniivilä Kim8:05,610,3
4133Junttila Pauli8:10,515,2
5126Hyytinen Erkki8:14,118,8
6127Jokiperä Jarkko8:15,720,4
7135Riihimäki Tomi8:18,723,4
8129Pölönen Pekka8:41,546,2
9134Kananoja Jussi8:45,950,6
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1125Sysimetsä Jari15:52,9
2132Hosionaho Heikki15:53,7 0,8
3130Norrkniivilä Kim16:11,7 18,8
4126Hyytinen Erkki16:29,4 36,5
5135Riihimäki Tomi16:29,6 36,7
6127Jokiperä Jarkko16:32,5 39,6
7133Junttila Pauli16:34,6 41,7
8129Pölönen Pekka17:28,3 1:35,4
9134Kananoja Jussi17:33,9 1:41,0


Keskeyttäneet: 128, Muhonen Jari, 1B, Ulosajo  -   136, Rintamäki Antti, 2B, Tekninen syy
 
Luokka 39, Yleinen ja juniorit 4WD kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0