01.08.2020 Kokkola 400-vuotis juhlaralli

Tulokset  Keskeyttäneet (34)  Rangaistukset (10)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


 << EK2 EK4 >> Yleiskilpailun tulokset
Kokkola 400-vuotis juhlaralli
01.08.2020
SS 3, LUOKKATULOS
Lisäluokat
Kokkolan UA
Autoliike Nystedt Oy
 
Luokka 19, BMW Rallisarja sarjasäännön mukaan, Lähti:11
SS3, 3.19km, nopein: 105.4km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1104Bäck Timo1:49,0
2103Hirvijärvi Lasse1:50,31,3
3101Koski Riku1:51,62,6
495Haiminen Oskari1:54,45,4
5102Laurila Sami1:54,65,6
699Lejon Risto1:55,56,5
796Hinttu Tuomo1:55,66,6
897Kaskisaari Ilkka1:56,57,5
994Näsi Juha1:56,77,7
1098Kalliomäki Iivari2:00,311,3
1193Saarinen Timo2:10,321,3
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1104Bäck Timo17:35,9*
2101Koski Riku17:50,1 14,2
3103Hirvijärvi Lasse17:59,5*23,6
499Lejon Risto18:04,6 28,7
5102Laurila Sami18:28,7 52,8
695Haiminen Oskari18:33,0 57,1
796Hinttu Tuomo18:38,3 1:02,4
897Kaskisaari Ilkka19:02,3 1:26,4
994Näsi Juha19:09,3 1:33,4
1098Kalliomäki Iivari19:24,8 1:48,9
1193Saarinen Timo20:47,0 3:11,1


*Rangaistukset: 104, Bäck Timo, 1L, Vilppi, 10,0  -   103, Hirvijärvi Lasse, 3A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 33, Nuoret V1600, Lähti:6
SS3, 3.19km, nopein: 99.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1107Lassila Leevi1:55,4
2108Tikkinen Tomi1:57,31,9
3106Koski Valtteri1:58,73,3
4109Pulkkinen Veeti1:59,13,7
5105Heikkinen Markus1:59,23,8
6110Kivioja Tuukka-Matias2:01,96,5
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1107Lassila Leevi18:47,6
2108Tikkinen Tomi18:49,8 2,2
3106Koski Valtteri18:59,9 12,3
4105Heikkinen Markus19:29,8 42,2
5110Kivioja Tuukka-Matias19:53,4 1:05,8
6109Pulkkinen Veeti19:53,6 1:06,0

 
Luokka 34, FIA R1, Fin-R, N, A, alle 1400 ja V1600, Lähti:7
SS3, 3.19km, nopein: 100.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1115Latvanen Markus1:54,2
2117Räsänen Jyri1:56,52,2
3116Korvola Mika1:58,03,7
4114Salomäki Jeremias1:58,34,0
5111Holm Anders2:11,717,4
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1115Latvanen Markus18:23,2
2117Räsänen Jyri18:30,8 7,5
3116Korvola Mika18:58,2 34,9
4114Salomäki Jeremias19:37,8 1:14,5
5111Holm Anders21:01,4 2:38,1


Keskeyttäneet: 112, Ahola Niko, 3A, Tekninen syy  -   113, Lindström Juha, 2B, Tekninen syy
 
Luokka 35, Yleinen 2WD enint. 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 36, Yleinen 2WD yli 1650 cc, Lähti:4
SS3, 3.19km, nopein: 105.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1121Mäkelä Kai1:48,4
2118Rautavirta Jyri1:50,21,8
3119Valtaala Elina1:58,510,1
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1121Mäkelä Kai17:24,9
2118Rautavirta Jyri17:44,8 19,9
3119Valtaala Elina18:59,6 1:34,7


Keskeyttäneet: 120, Kankaanpää Tomi, 2B, Ulosajo
 
Luokka 37, Juniorit 2WD enint. 1650 cc, Lähti:2
SS3, 3.19km, nopein: 95.3km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1124Koski Petri2:00,5
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1124Koski Petri18:38,6


Keskeyttäneet: 122, Karhumäki Arttu, 3B, Ulosajo
 
Luokka 38, Juniorit 2WD yli 1650 cc, Lähti:11
SS3, 3.19km, nopein: 104.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1125Sysimetsä Jari1:49,5
2130Norrkniivilä Kim1:51,01,5
3135Riihimäki Tomi1:51,72,2
4132Hosionaho Heikki1:52,73,2
5133Junttila Pauli1:53,13,6
6127Jokiperä Jarkko1:55,05,5
7134Kananoja Jussi2:00,210,7
8126Hyytinen Erkki2:01,712,2
9129Pölönen Pekka2:02,012,5
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1125Sysimetsä Jari17:42,4
2132Hosionaho Heikki17:46,4 4,0
3130Norrkniivilä Kim18:02,7 20,3
4135Riihimäki Tomi18:21,3 38,9
5127Jokiperä Jarkko18:27,5 45,1
6133Junttila Pauli18:27,7 45,3
7126Hyytinen Erkki18:31,1 48,7
8129Pölönen Pekka19:30,3 1:47,9
9134Kananoja Jussi19:34,1 1:51,7


Keskeyttäneet: 128, Muhonen Jari, 1B, Ulosajo  -   136, Rintamäki Antti, 2B, Tekninen syy
 
Luokka 39, Yleinen ja juniorit 4WD kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0