01.08.2020 Kokkola 400-vuotis juhlaralli

Tulokset  Keskeyttäneet (34)  Rangaistukset (10)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


 << EK3 EK5 >> Yleiskilpailun tulokset
Kokkola 400-vuotis juhlaralli
01.08.2020
SS 4, LUOKKATULOS
Lisäluokat
Kokkolan UA
Jukkola Systems Oy
 
Luokka 19, BMW Rallisarja sarjasäännön mukaan, Lähti:11
SS4, 7.48km, nopein: 100.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1104Bäck Timo4:28,7
2103Hirvijärvi Lasse4:29,00,3
3101Koski Riku4:30,72,0
499Lejon Risto4:35,66,9
595Haiminen Oskari4:41,913,2
6102Laurila Sami4:42,814,1
796Hinttu Tuomo4:43,614,9
897Kaskisaari Ilkka4:46,818,1
994Näsi Juha4:49,420,7
1098Kalliomäki Iivari4:51,522,8
1193Saarinen Timo5:14,545,8
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1104Bäck Timo22:04,6*
2101Koski Riku22:20,8 16,2
3103Hirvijärvi Lasse22:28,5*23,9
499Lejon Risto22:40,2 35,6
5102Laurila Sami23:11,5 1:06,9
695Haiminen Oskari23:14,9 1:10,3
796Hinttu Tuomo23:21,9 1:17,3
897Kaskisaari Ilkka23:49,1 1:44,5
994Näsi Juha23:58,7 1:54,1
1098Kalliomäki Iivari24:16,3 2:11,7
1193Saarinen Timo26:01,5 3:56,9


*Rangaistukset: 104, Bäck Timo, 1L, Vilppi, 10,0  -   103, Hirvijärvi Lasse, 3A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 33, Nuoret V1600, Lähti:6
SS4, 7.48km, nopein: 95.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1107Lassila Leevi4:43,0
2106Koski Valtteri4:47,84,8
3108Tikkinen Tomi4:49,56,5
4109Pulkkinen Veeti4:52,69,6
5105Heikkinen Markus4:56,413,4
6110Kivioja Tuukka-Matias5:02,619,6
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1107Lassila Leevi23:30,6
2108Tikkinen Tomi23:39,3 8,7
3106Koski Valtteri23:47,7 17,1
4105Heikkinen Markus24:26,2 55,6
5109Pulkkinen Veeti24:46,2 1:15,6
6110Kivioja Tuukka-Matias24:56,0 1:25,4

 
Luokka 34, FIA R1, Fin-R, N, A, alle 1400 ja V1600, Lähti:7
SS4, 7.48km, nopein: 95.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1117Räsänen Jyri4:41,4
2115Latvanen Markus4:45,74,3
3116Korvola Mika4:52,210,8
4114Salomäki Jeremias4:54,713,3
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1115Latvanen Markus23:08,9
2117Räsänen Jyri23:12,2 3,2
3116Korvola Mika23:50,4 41,4
4114Salomäki Jeremias24:32,5 1:23,5


Keskeyttäneet: 111, Holm Anders, 4B, Tekninen syy  -   112, Ahola Niko, 3A, Tekninen syy  -   113, Lindström Juha, 2B, Tekninen syy
 
Luokka 35, Yleinen 2WD enint. 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 36, Yleinen 2WD yli 1650 cc, Lähti:4
SS4, 7.48km, nopein: 101.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1118Rautavirta Jyri4:25,0
2121Mäkelä Kai4:26,01,0
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1121Mäkelä Kai21:50,9
2118Rautavirta Jyri22:09,8 18,9


Keskeyttäneet: 119, Valtaala Elina, 4A, Tekninen syy  -   120, Kankaanpää Tomi, 2B, Ulosajo
 
Luokka 37, Juniorit 2WD enint. 1650 cc, Lähti:2
SS4, 7.48km, nopein: 94.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1124Koski Petri4:45,9
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1124Koski Petri23:24,5


Keskeyttäneet: 122, Karhumäki Arttu, 3B, Ulosajo
 
Luokka 38, Juniorit 2WD yli 1650 cc, Lähti:11
SS4, 7.48km, nopein: 100.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1125Sysimetsä Jari4:27,5
2132Hosionaho Heikki4:30,42,9
3127Jokiperä Jarkko4:35,27,7
4130Norrkniivilä Kim4:37,49,9
5135Riihimäki Tomi4:38,711,2
6126Hyytinen Erkki4:41,113,6
7129Pölönen Pekka4:51,724,2
8134Kananoja Jussi5:02,434,9
9133Junttila Pauli5:07,239,7
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1125Sysimetsä Jari22:09,9
2132Hosionaho Heikki22:16,8 6,9
3130Norrkniivilä Kim22:40,1 30,2
4135Riihimäki Tomi23:00,0 50,1
5127Jokiperä Jarkko23:02,7 52,8
6126Hyytinen Erkki23:12,2 1:02,3
7133Junttila Pauli23:34,9 1:25,0
8129Pölönen Pekka24:22,0 2:12,1
9134Kananoja Jussi24:36,5 2:26,6


Keskeyttäneet: 128, Muhonen Jari, 1B, Ulosajo  -   136, Rintamäki Antti, 2B, Tekninen syy
 
Luokka 39, Yleinen ja juniorit 4WD kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0