01.08.2020 Kokkola 400-vuotis juhlaralli

Tulokset  Keskeyttäneet (34)  Rangaistukset (10)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


 << EK4 EK6 >> Yleiskilpailun tulokset
Kokkola 400-vuotis juhlaralli
01.08.2020
SS 5, LUOKKATULOS
Lisäluokat
Kokkolan UA
Korsu Oy
 
Luokka 19, BMW Rallisarja sarjasäännön mukaan, Lähti:11
SS5, 14.99km, nopein: 114.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1101Koski Riku7:49,9
2103Hirvijärvi Lasse7:55,05,1
399Lejon Risto7:57,47,5
4102Laurila Sami8:13,823,9
596Hinttu Tuomo8:15,725,8
695Haiminen Oskari8:19,429,5
798Kalliomäki Iivari8:27,938,0
897Kaskisaari Ilkka8:30,140,2
994Näsi Juha8:42,152,2
1093Saarinen Timo9:16,01:26,1
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1101Koski Riku30:10,7
2103Hirvijärvi Lasse30:23,5*12,8
399Lejon Risto30:37,6 26,9
4102Laurila Sami31:25,3 1:14,6
595Haiminen Oskari31:34,3 1:23,6
696Hinttu Tuomo31:37,6 1:26,9
797Kaskisaari Ilkka32:19,2 2:08,5
898Kalliomäki Iivari32:44,2 2:33,5
994Näsi Juha34:40,8*4:30,1
1093Saarinen Timo35:17,5 5:06,8


Keskeyttäneet: 104, Bäck Timo, 5A, Tekninen syy
*Rangaistukset: 94, Näsi Juha, 4C, Myöhä, 2:00,0  -   104, Bäck Timo, 1L, Vilppi, 10,0  -   103, Hirvijärvi Lasse, 3A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 33, Nuoret V1600, Lähti:6
SS5, 14.99km, nopein: 109.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1107Lassila Leevi8:11,4
2108Tikkinen Tomi8:16,75,3
3105Heikkinen Markus8:17,25,8
4106Koski Valtteri8:21,09,6
5109Pulkkinen Veeti8:34,222,8
6110Kivioja Tuukka-Matias8:35,824,4
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1107Lassila Leevi31:42,0
2108Tikkinen Tomi31:56,0 14,0
3106Koski Valtteri32:08,7 26,7
4105Heikkinen Markus32:43,4 1:01,4
5109Pulkkinen Veeti33:20,4 1:38,4
6110Kivioja Tuukka-Matias33:31,8 1:49,8

 
Luokka 34, FIA R1, Fin-R, N, A, alle 1400 ja V1600, Lähti:7
SS5, 14.99km, nopein: 111.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1117Räsänen Jyri8:05,7
2116Korvola Mika8:14,58,8
3115Latvanen Markus8:18,913,2
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1117Räsänen Jyri31:17,9
2115Latvanen Markus31:27,8 9,9
3116Korvola Mika32:04,9 47,0


Keskeyttäneet: 111, Holm Anders, 4B, Tekninen syy  -   112, Ahola Niko, 3A, Tekninen syy  -   113, Lindström Juha, 2B, Tekninen syy  -   114, Salomäki Jeremias, 4C, Tekninen syy
 
Luokka 35, Yleinen 2WD enint. 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 36, Yleinen 2WD yli 1650 cc, Lähti:4
SS5, 14.99km, nopein: 114km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1118Rautavirta Jyri7:53,5
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1118Rautavirta Jyri30:03,3


Keskeyttäneet: 119, Valtaala Elina, 4A, Tekninen syy  -   120, Kankaanpää Tomi, 2B, Ulosajo  -   121, Mäkelä Kai, 5A, Tekninen syy
 
Luokka 37, Juniorit 2WD enint. 1650 cc, Lähti:2
SS5, 14.99km, nopein: 103.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1124Koski Petri8:40,0
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1124Koski Petri32:04,5


Keskeyttäneet: 122, Karhumäki Arttu, 3B, Ulosajo
 
Luokka 38, Juniorit 2WD yli 1650 cc, Lähti:11
SS5, 14.99km, nopein: 116.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1133Junttila Pauli7:42,3
2125Sysimetsä Jari7:48,56,2
3132Hosionaho Heikki7:52,610,3
4127Jokiperä Jarkko8:12,930,6
5126Hyytinen Erkki8:15,933,6
6129Pölönen Pekka8:43,61:01,3
7134Kananoja Jussi8:45,11:02,8
Tulos 5 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1125Sysimetsä Jari29:58,4
2132Hosionaho Heikki30:09,4 11,0
3127Jokiperä Jarkko31:15,6 1:17,2
4133Junttila Pauli31:17,2 1:18,8
5126Hyytinen Erkki31:28,1 1:29,7
6129Pölönen Pekka33:05,6 3:07,2
7134Kananoja Jussi33:21,6 3:23,2


Keskeyttäneet: 128, Muhonen Jari, 1B, Ulosajo  -   130, Norrkniivilä Kim, 5B, Tekninen syy  -   135, Riihimäki Tomi, 4C, Muu syy  -   136, Rintamäki Antti, 2B, Tekninen syy
 
Luokka 39, Yleinen ja juniorit 4WD kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0