01.08.2020 Kokkola 400-vuotis juhlaralli

Tulokset  Keskeyttäneet (34)  Rangaistukset (10)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


 << EK5 EK7 >> Yleiskilpailun tulokset
Kokkola 400-vuotis juhlaralli
01.08.2020
SS 6, LUOKKATULOS
Lisäluokat
Kokkolan UA
Kokkola 400v
 
Luokka 19, BMW Rallisarja sarjasäännön mukaan, Lähti:11
SS6, 3.19km, nopein: 107.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1101Koski Riku1:46,4
2103Hirvijärvi Lasse1:47,41,0
399Lejon Risto1:48,72,3
496Hinttu Tuomo1:48,82,4
595Haiminen Oskari1:49,63,2
697Kaskisaari Ilkka1:50,54,1
7102Laurila Sami1:51,04,6
898Kalliomäki Iivari1:52,86,4
994Näsi Juha1:53,97,5
1093Saarinen Timo2:05,218,8
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1101Koski Riku31:57,1
2103Hirvijärvi Lasse32:10,9*13,8
399Lejon Risto32:26,3 29,2
4102Laurila Sami33:16,3 1:19,2
595Haiminen Oskari33:23,9 1:26,8
696Hinttu Tuomo33:26,4 1:29,3
797Kaskisaari Ilkka34:09,7 2:12,6
898Kalliomäki Iivari34:37,0 2:39,9
994Näsi Juha36:34,7*4:37,6
1093Saarinen Timo37:22,7 5:25,6


Keskeyttäneet: 104, Bäck Timo, 5A, Tekninen syy
*Rangaistukset: 104, Bäck Timo, 1L, Vilppi, 10,0  -   103, Hirvijärvi Lasse, 3A, Myöhä, 10,0  -   94, Näsi Juha, 4C, Myöhä, 2:00,0
 
Luokka 33, Nuoret V1600, Lähti:6
SS6, 3.19km, nopein: 102.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1107Lassila Leevi1:51,7
2106Koski Valtteri1:52,20,5
3108Tikkinen Tomi1:53,11,4
4109Pulkkinen Veeti1:53,41,7
5105Heikkinen Markus1:53,61,9
6110Kivioja Tuukka-Matias1:56,24,5
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1107Lassila Leevi33:33,7
2108Tikkinen Tomi33:49,1 15,4
3106Koski Valtteri34:00,9 27,2
4105Heikkinen Markus34:37,0 1:03,3
5109Pulkkinen Veeti35:13,8 1:40,1
6110Kivioja Tuukka-Matias35:28,0 1:54,3

 
Luokka 34, FIA R1, Fin-R, N, A, alle 1400 ja V1600, Lähti:7
SS6, 3.19km, nopein: 105.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1115Latvanen Markus1:48,6
2117Räsänen Jyri1:51,63,0
3116Korvola Mika1:52,13,5
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1117Räsänen Jyri33:09,5
2115Latvanen Markus33:16,4 6,9
3116Korvola Mika33:57,0 47,5


Keskeyttäneet: 111, Holm Anders, 4B, Tekninen syy  -   112, Ahola Niko, 3A, Tekninen syy  -   113, Lindström Juha, 2B, Tekninen syy  -   114, Salomäki Jeremias, 4C, Tekninen syy
 
Luokka 35, Yleinen 2WD enint. 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 36, Yleinen 2WD yli 1650 cc, Lähti:4
SS6, 3.19km, nopein: 107.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1118Rautavirta Jyri1:46,6
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1118Rautavirta Jyri31:49,9


Keskeyttäneet: 119, Valtaala Elina, 4A, Tekninen syy  -   120, Kankaanpää Tomi, 2B, Ulosajo  -   121, Mäkelä Kai, 5A, Tekninen syy
 
Luokka 37, Juniorit 2WD enint. 1650 cc, Lähti:2
SS6, 3.19km, nopein: 99.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1124Koski Petri1:55,8
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1124Koski Petri34:00,3


Keskeyttäneet: 122, Karhumäki Arttu, 3B, Ulosajo
 
Luokka 38, Juniorit 2WD yli 1650 cc, Lähti:11
SS6, 3.19km, nopein: 108.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1125Sysimetsä Jari1:45,5
2132Hosionaho Heikki1:46,10,6
3133Junttila Pauli1:47,21,7
4126Hyytinen Erkki1:54,89,3
5129Pölönen Pekka1:56,410,9
6134Kananoja Jussi1:59,714,2
Tulos 6 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1125Sysimetsä Jari31:43,9
2132Hosionaho Heikki31:55,5 11,6
3133Junttila Pauli33:04,4 1:20,5
4126Hyytinen Erkki33:22,9 1:39,0
5129Pölönen Pekka35:02,0 3:18,1
6134Kananoja Jussi35:21,3 3:37,4


Keskeyttäneet: 127, Jokiperä Jarkko, 6A, Tekninen syy  -   128, Muhonen Jari, 1B, Ulosajo  -   130, Norrkniivilä Kim, 5B, Tekninen syy  -   135, Riihimäki Tomi, 4C, Muu syy  -   136, Rintamäki Antti, 2B, Tekninen syy
 
Luokka 39, Yleinen ja juniorit 4WD kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0