01.08.2020 Kokkola 400-vuotis juhlaralli

Tulokset  Keskeyttäneet (34)  Rangaistukset (10)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


 << EK6 Maali> Yleiskilpailun tulokset
Kokkola 400-vuotis juhlaralli
01.08.2020
SS 7, LUOKKATULOS
Lisäluokat
Kokkolan UA
Lähi-Tapiola Pohjanmaa
 
Luokka 19, BMW Rallisarja sarjasäännön mukaan, Lähti:11
SS7, 7.48km, nopein: 96.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1103Hirvijärvi Lasse4:39,9
295Haiminen Oskari4:42,02,1
399Lejon Risto4:47,67,7
4102Laurila Sami4:54,814,9
5101Koski Riku4:55,515,6
694Näsi Juha4:59,619,7
798Kalliomäki Iivari5:05,225,3
897Kaskisaari Ilkka5:06,426,5
993Saarinen Timo5:23,243,3
Tulos 7 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1103Hirvijärvi Lasse36:50,8*
2101Koski Riku36:52,6 1,8
399Lejon Risto37:13,9 23,1
495Haiminen Oskari38:05,9 1:15,1
5102Laurila Sami38:11,1 1:20,3
697Kaskisaari Ilkka39:16,1 2:25,3
798Kalliomäki Iivari39:42,2 2:51,4
894Näsi Juha41:34,3*4:43,5
993Saarinen Timo42:45,9 5:55,1


Keskeyttäneet: 96, Hinttu Tuomo, 7B, Tekninen syy  -   104, Bäck Timo, 5A, Tekninen syy
*Rangaistukset: 104, Bäck Timo, 1L, Vilppi, 10,0  -   103, Hirvijärvi Lasse, 3A, Myöhä, 10,0  -   94, Näsi Juha, 4C, Myöhä, 2:00,0
 
Luokka 33, Nuoret V1600, Lähti:6
SS7, 7.48km, nopein: 93.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1106Koski Valtteri4:49,3
2109Pulkkinen Veeti4:54,24,9
3107Lassila Leevi4:57,58,2
4108Tikkinen Tomi4:57,68,3
5105Heikkinen Markus5:13,324,0
6110Kivioja Tuukka-Matias5:17,728,4
Tulos 7 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1107Lassila Leevi38:31,2
2108Tikkinen Tomi38:46,7 15,5
3106Koski Valtteri38:50,2 19,0
4105Heikkinen Markus39:50,3 1:19,1
5109Pulkkinen Veeti40:08,0 1:36,8
6110Kivioja Tuukka-Matias40:45,7 2:14,5

 
Luokka 34, FIA R1, Fin-R, N, A, alle 1400 ja V1600, Lähti:7
SS7, 7.48km, nopein: 91.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1117Räsänen Jyri4:53,1
2115Latvanen Markus4:57,94,8
3116Korvola Mika5:10,917,8
Tulos 7 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1117Räsänen Jyri38:02,6
2115Latvanen Markus38:14,3 11,7
3116Korvola Mika39:07,9 1:05,3


Keskeyttäneet: 111, Holm Anders, 4B, Tekninen syy  -   112, Ahola Niko, 3A, Tekninen syy  -   113, Lindström Juha, 2B, Tekninen syy  -   114, Salomäki Jeremias, 4C, Tekninen syy
 
Luokka 35, Yleinen 2WD enint. 1650 cc, Lähti:0
 
Luokka 36, Yleinen 2WD yli 1650 cc, Lähti:4
SS7, 7.48km, nopein: 97.4km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1118Rautavirta Jyri4:36,6
Tulos 7 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1118Rautavirta Jyri36:26,5


Keskeyttäneet: 119, Valtaala Elina, 4A, Tekninen syy  -   120, Kankaanpää Tomi, 2B, Ulosajo  -   121, Mäkelä Kai, 5A, Tekninen syy
 
Luokka 37, Juniorit 2WD enint. 1650 cc, Lähti:2
SS7, 7.48km, nopein: 89km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1124Koski Petri5:02,5
Tulos 7 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1124Koski Petri39:02,8


Keskeyttäneet: 122, Karhumäki Arttu, 3B, Ulosajo
 
Luokka 38, Juniorit 2WD yli 1650 cc, Lähti:11
SS7, 7.48km, nopein: 97.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1132Hosionaho Heikki4:35,6
2133Junttila Pauli4:37,62,0
3125Sysimetsä Jari4:40,34,7
4126Hyytinen Erkki5:04,328,7
5129Pölönen Pekka5:14,538,9
6134Kananoja Jussi5:22,146,5
Tulos 7 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1125Sysimetsä Jari36:24,2
2132Hosionaho Heikki36:31,1 6,9
3133Junttila Pauli37:42,0 1:17,8
4126Hyytinen Erkki38:27,2 2:03,0
5129Pölönen Pekka40:16,5 3:52,3
6134Kananoja Jussi40:43,4 4:19,2


Keskeyttäneet: 127, Jokiperä Jarkko, 6A, Tekninen syy  -   128, Muhonen Jari, 1B, Ulosajo  -   130, Norrkniivilä Kim, 5B, Tekninen syy  -   135, Riihimäki Tomi, 4C, Muu syy  -   136, Rintamäki Antti, 2B, Tekninen syy
 
Luokka 39, Yleinen ja juniorit 4WD kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0