28.1.2023 OP Marttila Sprint

Tulokset  Lähtöluettelo  Aikataulu  Keskeyttäneet (0)  Rangaistukset (0)  Tilastot Vanha tulosnäyttö  


Updated 19:48:02

OP Marttila Sprint
28.1.2023
LÄHTÖÖN OIKEUTETUTSouth West Motorsport

Nr Cl 1. Driver Club 2. Driver Club Entrant Car Time
11Tarvainen Matti J.Matti J. Tarvainen Skoda Favorit 136 L10:00:00
21Laakso MikaelRally Team Laakso Daihatsu Charade 1.3 16v10:00:30
32Taipale Markku Ford Escort TwinCam10:01:00
42Levonoja Mikko ford escort 160010:01:30
52Sirro RistoRisto Sirro MOSKVITSH AZLK 1600 SL RALLYE10:02:00
62Sarkimo Ari Ford Escort10:02:30
72Lindholm Bertil Ford Cortina Lotus10:03:00
82Korte JuhaFULL RAVAGE TEAM Ford escort10:03:30
92Levonoja Mikko Ford escort 160010:04:00
103Hannuksela Tommi Ford Escort Rally110:04:30
113Flemming MichaelFlemming MichaelMichael Flemming Ford Escort rs10:05:00
123Lepoaho RaineLepoaho MattiKyläseppä Opel Ascona A10:05:30
133Savenius TimoSavenius Volvo 142 s10:06:00
143Nikkilä Ismo Opel Manta b10:06:30
153Kulmala MarkkuKulmala MarkkuKulmala Saab 99 ems10:07:00
163Kulmala MarkkuKulmala MarkkuKulmala Saab 99 ems10:07:30
173Söderström Jan Opel GTE10:08:00
183Nieminen Sakari Opel Kadett Gsi 16V10:08:30
194Salminen Ari Porsche 924 turbo10:09:00
205Sirro MarttiSirro Audi quattro10:09:30
215Valme Jonna-JuliaBerg Mitsubishi Galant VR-410:10:00
226Berg KalleValme SamiSv-Racing Mitsubishi Lancer Evo IX10:10:30
236Lindstedt Iira Mini One10:11:00
247Nikusaari AatuAsennuspalvelu Nikusaari VW Golf10:11:30
257Koljonen MaxJaakonsaari Leevi Toyota Auris10:12:00
267Sirro MatiasMartti Sirro Ford Fiesta10:12:30
277Salminen ViljamiRally Catering Ford Fiesta10:13:00
287Kytömäki EskoKytömäki MarkoTango Team Motorsport Ford Fiesta10:13:30
297Kuortti Aatu Alfa romeo 14710:14:00
307Katila ArttukatilaVillen Korjaamo Honda Civic10:14:30
317Hyytiäinen ViliVille Hyytiäinen Toyota10:15:00
328ojala joona Toyota starlet k410:15:30
339Ollila TarmoOllila TarmoTarmo Ollila Ford Escort Cosworth 2 wd10:16:00
349tuomela leifPeräläleif tuomela alfaromeo1750gtv10:16:30
359Porko Pentti Toyota Starlet10:17:00
369Lifländer Jukka Honda Civic Type-R10:17:30
379Niini Pasi opel astra10:18:00
389penkkala seppo porsche 91110:18:30
399Peippo Kimmo Toyota MR210:19:00
409Korhonen MikaKorhonen Honda civic type r10:19:30
419Allamo KimAllamo Frida Ford Escort RS 200010:20:00
429Sinisalo AnttiSinisaloNokian Autokatsastus Oy BMW V810:20:30
439Mäki TimoAaviste Janek Renault clio super160010:21:00
449Ruohorinne HannuRuohorinne opel Corsa10:21:30
459Leppänen Jarileppänen Ford Escort rs 200010:22:00
469Tuominen MikkoMikko Tuominen Peugeot 208 R210:22:30
479karppinen karijanne anderssonkari karppinen bmw m310:23:00
489Kotanen Rauno Ford Escort10:23:30
4910Soranko PetriPetri SorankoJtt motorsport Mitsubishi evo 610:24:00
5010Tenho JukkaJukka Tenho mitsubishi Evo 610:24:30
5110Valme SamiSV-Racing ry VW Polo10:25:00
5210Sallasmaa Matti mitsubishi evo 610:25:30
5310Korpiaho Erkka Peugeot 208 T16 R510:26:00
5410Virta MikaKuusisto TeemuVirta Racing Subaru Impreza Type Ra10:26:30
5510Koskinen TommiT Mitsubishi evo ix10:27:00
5610Haataja Mikko Skoda10:27:30
5711Levä Joni Toyota Auris10:28:00
5811Mikkola KristianMikkola Kristian Citroen c210:28:30
5911Wallin ToniKourukeskus Paappanen Toyota Yaris10:29:00
6011Wallin RikuSpeed4rent Toyota Yaris10:29:30
6111Wallin JonneVivipoint painotalo Toyota Yaris10:30:00
6211Sorvari NikoSorvari Peugeot 20610:30:30
6311Niini Jarno Opel Astra10:31:00
6411Peltonen Toni Honda Civic10:31:30
6511Hallia Aleksi Suzuki Swift10:32:00
6611Söderström JonnyMelinda interior Alfa Romeo10:32:30
6711Aallontie Verneri Ford Fiesta10:33:00
6811Kavander JereKavander Ford Fiesta 1.6 sport10:33:30
6911Katila VilleVillen Korjaamo Honda Civic10:34:00
7011Kavander JereKavander Ford Fiesta 1.6 sport10:34:30
7111Hämäläinen Samuel Toyota corolla10:35:00
7211Höglund MiskaHöge Racing Suzuki ignis10:35:30
7311Jokioinen SeveriLitjo Iiro Renault clio 1.610:36:00
7411Lindstedt Erkka Mini One10:36:30
7511Lindstedt Erkka Mini One10:37:00
7615Saarinen Sami Opel ascona b10:37:30
7712Niini Tomi Opel Astra GSi10:38:00
7812Alhonen Marcus Opel Calibra 2.0 16V10:38:30
7912Lahtinen Esa Bmw 318Ti Compact10:39:00
8013Salmi VilleSalmi Jenny Toyota starlet10:39:30
8113Juusti AriCar secret Toyota Yaris10:40:00
8213Yrjölä MikkeTurun tehoauto oy Nissan Micra 1,3s10:40:30
8313ojala marko Toyota starlet k410:41:00
8413Niini Ismo Skoda Fabia10:41:30
8514Paasonen MarkoTervakosken Autokorjaamo Toyota Corolla GT10:42:00
8614Vepsä SamiV-S Rakennuttaminen Oy Citroen C210:42:30
8714Niini TimiKoskenvuori ElmoSalon Keskuspaja Oy Opel Corsa GSi10:43:00
8814Tuominen ToniToni Tuominen Peugeot 208 r210:43:30
897Huuhka Riku10:44:00
9014Pensikkala Henri Toyota starlet10:44:30
914Teemu KoivunenMyöhemminRk moottorihuolto oy Bmw m310:45:00
9215Litjo IiroJokioinen SeveriLitjo Racing Honda Civic TypeR10:45:30
9315Hietanen Jarno Opel Astra GSI 16V10:46:00
9415Mylläri Hannu Opel Astra GSI 16V10:46:30
9515Nikkanen Tino Ford Fiesta R210:47:00
9615Kiiski TeemuMartinson Johanna Ford Fiesta10:47:30
9715Kipinoinen Mikko VW Golf GTI 16V10:48:00
9815kölhi petriPetri kölhi Opel astra10:48:30
9915Konkola NikoHeinonen JasminTJ-Kaivuu Honda Civic Type R10:49:00
10015Silanterä TeroKoskinen Juhafacebook.com/silanteraracingteam Opel Astra GSi10:49:30
10115Pyrhönen TimoRuti Juha Honda Civic Type R10:50:00
10216Sipponen AapoSipponen Racing Team Volvo 24210:50:30
10316Hannonen Henrik BMW 32510:51:00
10416Alenius Jouni Volvo 24210:51:30
10516Lihavainen HeikkiVoitto JarnoMökkitie Motorsport BMW 32510:52:00
10617kaskinen heikkikaskinen heikki toyota mr210:52:30
10717Niini JesseNiini Opel Corsa GSi 16v10:53:00
10818Peijariniemi Patrik Ford Escort10:53:30
10919Gylden AriASG PRO Racing Volvo 34310:54:00
11019Nordberg Jussiromukuljetus.fi BMW M310:54:30
11119Gylden NicklasASG PRO RACING VW Golf 2.310:55:00
11219Sipponen EeroSipponen Racing Team Toyota Corolla10:55:30
11319Suominen AkiSuominen Volvo 24210:56:00
11419Jarno VoittoLihavainen HeikkiMökkitie Motorsport Bmw 32510:56:30
11520Soisalo TatuHyvinkään Hanavalinta oy Subaru wrx sti 200410:57:00
11620Pokela SamuliHankaankorpi Tuuli Mitsubishi Lancer Evo 410:57:30
11720Sallasmaa Matti Peugeot 208 T 16 R510:58:00
11820Virta JaniKuusisto TeemuVirta Racing Subaru Impreza Type Ra10:58:30
11920kankaanpää timovehas timotk-laaturakennus oy subaru impresa10:59:00
12020vehmas timokankaanpää timoperäjoen kone ja kuljetus subaru impresa10:59:30
12120Korpiaho Erkka Mitsubishi Lancer EVO611:00:00
11:00:30
11:01:00
11:01:30
11:02:00
11:02:30
11:03:00
11:03:30
11:04:00
11:04:30
11:05:00
11:05:30
11:06:00
11:06:30
11:07:00
13615Laaksonen Juha11:07:30
11:08:00
11:08:30
1397Ylilammi Joonatan11:09:00
11:09:30
11:10:00
11:10:30
11:11:00
11:11:30
11:12:00
11:12:30
11:13:00
11:13:30
11:14:00
11:14:30
11:15:00
11:15:30
11:16:00
11:16:30
11:17:00
11:17:30
11:18:00
11:18:30
11:19:00
11:19:30
11:20:00
11:20:30
11:21:00
11:21:30
11:22:00
11:22:30
11:23:00
11:23:30
11:24:00
11:24:30
11:25:00
11:25:30
11:26:00
11:26:30
11:27:00
11:27:30
11:28:00
11:28:30
11:29:00
11:29:30
11:30:00
11:30:30
11:31:00
11:31:30
11:32:00
11:32:30
11:33:00
11:33:30
11:34:00
11:34:30
11:35:00
11:35:30
11:36:00
11:36:30
11:37:00
11:37:30
11:38:00
11:38:30
11:39:00
11:39:30
20122Laaksonen Harri crosskart xtrem 750 cc11:40:00
20223Sakala OskariSR-Team Speedcar extreme junior11:40:30
20323PIIra PeetuPiira Racing Speedcar junior xtrem11:41:00
20423Kinnunen NikoMikko Kinnunen Ydrefalk Junior crosskart11:41:30
20525Männistö IivariMännistö Motorsport MM Croskart11:42:00
20625Nikusaari IlonaAsennuspalvelu Nikusaari LHR11:42:30
20725Saarinen ViljamiMika Saarinen IC R411:43:00
20826Männistö Iida-MariaMännistö Motorsport MM CROSKART11:43:30
20926ojala joonaojala ic-r411:44:00
21027Koskinen VeikkaRomukuljetus.fi Toyota Aygo11:44:30
21127Koskinen LauriKoskinen JussiRomukuljetus.fi Toyota Aygo11:45:00
21227Ahonen KaapoAhonen Jyri Citroen C111:45:30
21327Ahonen KasperiAhonen Jyri Citroen C111:46:00
21427Kainulainen ChristianKainulainen TimoTimo Kainulainen Toyota Aygo11:46:30
21527Siminson WilliamKallio JoonasMikael Siminson Toyota aygo11:47:00
21622Suono Olavi11:47:30
21723Suono Aleksi11:48:00
21823Suono Essi11:48:30
21922Huuhka Riku11:49:00
22025Huuhka Jere11:49:30
22122Fröjdman Lauri11:50:00
22223Ylilammi Joonatan11:50:30
22322Ojala Jimi11:51:00
22422Laapotti Timo11:51:30
22522Huuhka Riku11:52:00