26.9.2020 III Kuhmoisten Sora-Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (15)  Rangaistukset (2)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


 << SS2 Maali> Luokkatulokset
III Kuhmoisten Sora-Ralli
26.9.2020
SS 3, YLEISKILPAILUN TULOKSET
Tullan UA
EK 3 Kuhmoisten maa ja kiinteistö oy
 
SS3, 23.92km, nopein: 115.9km/h
SijNumOhjaajaLkTulosEro
138Lindroos Joonas912:22,9
239Lario Ilmo912:40,517,6
336Valkonen Nico812:53,730,8
460Häkkinen Marko1513:04,041,1
532Luotonen Jonne813:10,047,1
661Laaksonen Tommi1613:18,555,6
734Leinonen Hannu813:24,41:01,5
831Sihvo Jarkko813:24,71:01,8
958Oksanen Matias1513:24,91:02,0
1040Kalmi Niko1013:26,81:03,9
1164Lindroos Minna1613:27,71:04,8
1243Luoto Aarre1113:28,11:05,2
1335Kinnunen Marko813:31,81:08,9
147Jorvala Juuso113:36,21:13,3
1542Nyblom Kalle1013:37,31:14,4
1662Rantanen Joonas1613:39,31:16,4
1756Mattila Hannu1513:49,71:26,8
1859Kaapu Mika1513:56,31:33,4
1963Kuparinen Teuvo1613:57,21:34,3
2052Kytölä Kari1413:58,11:35,2
2123Santala Kim413:59,31:36,4
2254Orbinski Mika1413:59,61:36,7
235Puikkonen Jani114:00,51:37,6
2453Mieskonen Ari1414:07,11:44,2
2520Jutila Tomi414:07,71:44,8
2644Marjanen Henri1114:08,91:46,0
2714Iivari Jooa314:20,91:58,0
2857Pienmunne Sami1514:22,31:59,4
2955Oksanen Petri1514:24,42:01,5
3029Lindroos Esa614:25,82:02,9
3128Linden Raimo614:35,12:12,2
3217Äyräväinen Henry414:43,12:20,2
339Suominen Ville214:43,42:20,5
3416Kantoluoto Ville414:47,72:24,8
3547Raittila Seppo1214:48,62:25,7
361Vesterinen Petri114:50,52:27,6
3751Altti Pekka1314:55,62:32,7
3848Lindroos Harras1314:56,12:33,2
3949Järvinen Asko1314:59,52:36,6
402Leiviskä Rauli115:05,72:42,8
4125Glad Vesa515:07,52:44,6
4211Danielsson Magnus915:08,52:45,6
4313Kemmo Ossi315:15,92:53,0
4426Aalto Asko515:20,82:57,9
4512Kovanen Henry315:21,72:58,8
464Kelloperä Joni115:59,43:36,5
4724Valkama Timo416:07,93:45,0
4815Jutila Ilkka416:08,33:45,4
4927Koskinen Ari516:50,84:27,9
Tulos 3 ek: jälkeen
SijNumOhjaajaLk(sij)TulosEro
160Häkkinen Marko15(1) 19:23,8
261Laaksonen Tommi16(1) 19:35,4 11,6
364Lindroos Minna16(2) 19:39,5 15,7
462Rantanen Joonas16(3) 20:16,7 52,9
556Mattila Hannu15(2) 20:18,6 54,8
663Kuparinen Teuvo16(4) 20:27,4 1:03,6
752Kytölä Kari14(1) 20:33,2 1:09,4
859Kaapu Mika15(3) 20:33,3 1:09,5
954Orbinski Mika14(2) 20:39,8 1:16,0
1058Oksanen Matias15(4) 20:49,6 1:25,8
1153Mieskonen Ari14(3) 20:53,3 1:29,5
1257Pienmunne Sami15(5) 21:04,5 1:40,7
1355Oksanen Petri15(6) 21:11,4 1:47,6
1451Altti Pekka13(1) 21:27,7 2:03,9
1549Järvinen Asko13(2) 22:00,7 2:36,9
1648Lindroos Harras13(3) 22:08,4 2:44,6
1747Raittila Seppo12(1) 22:25,4 3:01,6
1838Lindroos Joonas9(1) 25:09,8 5:46,0
1939Lario Ilmo9(2) 26:01,4 6:37,6
2036Valkonen Nico8(1) 26:05,3 6:41,5
2132Luotonen Jonne8(2) 26:39,6 7:15,8
2240Kalmi Niko10(1) 27:11,9 7:48,1
237Jorvala Juuso1(1) 27:28,5 8:04,7
2443Luoto Aarre11(1) 27:39,7 8:15,9
2542Nyblom Kalle10(2) 27:52,7*8:28,9
2631Sihvo Jarkko8(3) 27:53,0 8:29,2
2723Santala Kim4(1) 28:02,5 8:38,7
2844Marjanen Henri11(2) 28:14,7 8:50,9
2934Leinonen Hannu8(4) 28:15,7 8:51,9
3020Jutila Tomi4(2) 28:43,3 9:19,5
315Puikkonen Jani1(2) 28:44,0 9:20,2
329Suominen Ville2(1) 29:19,1 9:55,3
3329Lindroos Esa6(1) 29:19,5 9:55,7
3428Linden Raimo6(2) 29:45,5 10:21,7
351Vesterinen Petri1(3) 29:45,9 10:22,1
3616Kantoluoto Ville4(3) 29:57,5 10:33,7
3717Äyräväinen Henry4(4) 30:01,3 10:37,5
3814Iivari Jooa3(1) 30:08,6 10:44,8
3925Glad Vesa5(1) 30:18,4 10:54,6
4011Danielsson Magnus9(3) 30:33,3 11:09,5
4113Kemmo Ossi3(2) 30:48,0 11:24,2
422Leiviskä Rauli1(4) 30:49,0 11:25,2
4326Aalto Asko5(2) 31:01,8 11:38,0
4412Kovanen Henry3(3) 31:26,4 12:02,6
454Kelloperä Joni1(5) 32:25,2 13:01,4
4624Valkama Timo4(5) 32:56,3 13:32,5
4715Jutila Ilkka4(6) 32:59,6 13:35,8
4827Koskinen Ari5(3) 34:21,2 14:57,4
-35Kinnunen MarkoTulos puuttuu