26.9.2020 III Kuhmoisten Sora-Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (15)  Rangaistukset (2)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


 << SS1 SS3 >> Yleiskilpailun tulokset
III Kuhmoisten Sora-Ralli
26.9.2020
SS 2, LUOKKATULOS
Ilman nuottia
Tullan UA
EK 2 Neste Kuhmoinen
 
Luokka 1, 2 WD, F, N, A, Fin-R, alle 2200 cc, Lähti:8
SS2, 13.05km, nopein: 103.3km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
17Jorvala Juuso7:34,6
26Majander Daniel8:04,129,5
35Puikkonen Jani8:04,329,7
41Vesterinen Petri8:05,330,7
52Leiviskä Rauli8:23,448,8
64Kelloperä Joni8:55,21:20,6
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
17Jorvala Juuso13:52,3
25Puikkonen Jani14:43,5 51,2
31Vesterinen Petri14:55,4 1:03,1
46Majander Daniel15:05,7 1:13,4
52Leiviskä Rauli15:43,3 1:51,0
64Kelloperä Joni16:25,8 2:33,5


Keskeyttäneet: 3, Suni Aki, 2B, Tekninen syy  -   8, Suokas Lauri, 1B, Kaasuvipu
 
Luokka 2, 2 WD, F, N, A, Fin-R, yli 2200 cc, Lähti:2
SS2, 13.05km, nopein: 98.4km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
19Suominen Ville7:57,3
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
19Suominen Ville14:35,7


Keskeyttäneet: 10, Koikkalainen Arto, 2B, Tekninen syy
 
Luokka 3, V 1600, Lähti:3
SS2, 13.05km, nopein: 94.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
114Iivari Jooa8:17,4
213Kemmo Ossi8:29,612,2
312Kovanen Henry8:45,828,4
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
113Kemmo Ossi15:32,1
214Iivari Jooa15:47,7 15,6
312Kovanen Henry16:04,7 32,6

 
Luokka 4, 2 WD, V 1600, Trophy, 1400 cc, Lähti:10
SS2, 13.05km, nopein: 102.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
123Santala Kim7:37,7
222Laaksomaa Pasi7:49,411,7
320Jutila Tomi7:55,617,9
417Äyräväinen Henry8:11,333,6
516Kantoluoto Ville8:14,336,6
615Jutila Ilkka9:02,51:24,8
724Valkama Timo9:04,51:26,8
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
123Santala Kim14:03,2
222Laaksomaa Pasi14:22,0 18,8
320Jutila Tomi14:35,6 32,4
416Kantoluoto Ville15:09,8 1:06,6
517Äyräväinen Henry15:18,2 1:15,0
624Valkama Timo16:48,4 2:45,2
715Jutila Ilkka16:51,3 2:48,1


Keskeyttäneet: 18, Mäntynen Ville, 1B, Ulosajo  -   19, Kallioniemi Henri, 1B, Ulosajo  -   21, Suomalainen Roope, 2B, Tekninen syy
 
Luokka 5, Historic 2 WD, kaikki ikäkaudet, alle 1300 cc, Lähti:3
SS2, 13.05km, nopein: 94.3km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
125Glad Vesa8:18,0
226Aalto Asko8:27,59,5
327Koskinen Ari9:27,11:09,1
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
125Glad Vesa15:10,9
226Aalto Asko15:41,0 30,1
327Koskinen Ari17:30,4 2:19,5

 
Luokka 6, Historic 2 WD, kaikki ikäkaudet, alle 1600 cc, Lähti:2
SS2, 13.05km, nopein: 98.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
129Lindroos Esa7:56,4
228Linden Raimo8:12,416,0
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
129Lindroos Esa14:53,7
228Linden Raimo15:10,4 16,7

 
Luokka 7, Historic 2 WD, kaikki ikäkaudet, yli 1600 cc, Lähti:0
 
Luokka 13, 2 WD, kaikki luokitellut autot, alle 2200 cc, Lähti:3
SS2, 13.05km, nopein: 0km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
148Lindroos Harras0,0
249Järvinen Asko0,0
351Altti Pekka0,0
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
151Altti Pekka6:32,1
249Järvinen Asko7:01,2 29,1
348Lindroos Harras7:12,3 40,2

 
Luokka 14, 2 WD, kaikki luokitellut autot, yli 2200 cc, Lähti:3
SS2, 13.05km, nopein: 0km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
152Kytölä Kari0,0
253Mieskonen Ari0,0
354Orbinski Mika0,0
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
152Kytölä Kari6:35,1
254Orbinski Mika6:40,2 5,1
353Mieskonen Ari6:46,2 11,1

 
Luokka 15, 2 WD, F, N, A, Fin-R, alle 2200 cc, Lähti:6
SS2, 13.05km, nopein: 0km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
155Oksanen Petri0,0
256Mattila Hannu0,0
357Pienmunne Sami0,0
458Oksanen Matias0,0
559Kaapu Mika0,0
660Häkkinen Marko0,0
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
160Häkkinen Marko6:19,8
256Mattila Hannu6:28,9 9,1
359Kaapu Mika6:37,0 17,2
457Pienmunne Sami6:42,2 22,4
555Oksanen Petri6:47,0 27,2
658Oksanen Matias7:24,7 1:04,9

 
Luokka 16, 2 WD, F, N, A, Fin-R, yli 2200 cc, Lähti:4
SS2, 13.05km, nopein: 0km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
161Laaksonen Tommi0,0
262Rantanen Joonas0,0
363Kuparinen Teuvo0,0
464Lindroos Minna0,0
Tulos 2 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
164Lindroos Minna6:11,8
261Laaksonen Tommi6:16,9 5,1
363Kuparinen Teuvo6:30,2 18,4
462Rantanen Joonas6:37,4 25,6