26.9.2020 III Kuhmoisten Sora-Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (15)  Rangaistukset (2)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


 << SS2 Maali> Luokkatulokset
III Kuhmoisten Sora-Ralli
26.9.2020
SS 3, YLEISKILPAILUN TULOKSET
Ilman nuottia
Tullan UA
EK 3 Kuhmoisten maa ja kiinteistö oy
 
SS3, 23.92km, nopein: 109.8km/h
SijNumOhjaajaLkTulosEro
160Häkkinen Marko1513:04,0
261Laaksonen Tommi1613:18,514,5
358Oksanen Matias1513:24,920,9
464Lindroos Minna1613:27,723,7
57Jorvala Juuso113:36,232,2
662Rantanen Joonas1613:39,335,3
756Mattila Hannu1513:49,745,7
859Kaapu Mika1513:56,352,3
963Kuparinen Teuvo1613:57,253,2
1052Kytölä Kari1413:58,154,1
1123Santala Kim413:59,355,3
1254Orbinski Mika1413:59,655,6
135Puikkonen Jani114:00,556,5
1453Mieskonen Ari1414:07,11:03,1
1520Jutila Tomi414:07,71:03,7
1614Iivari Jooa314:20,91:16,9
1757Pienmunne Sami1514:22,31:18,3
1855Oksanen Petri1514:24,41:20,4
1929Lindroos Esa614:25,81:21,8
2028Linden Raimo614:35,11:31,1
2117Äyräväinen Henry414:43,11:39,1
229Suominen Ville214:43,41:39,4
2316Kantoluoto Ville414:47,71:43,7
241Vesterinen Petri114:50,51:46,5
2551Altti Pekka1314:55,61:51,6
2648Lindroos Harras1314:56,11:52,1
2749Järvinen Asko1314:59,51:55,5
282Leiviskä Rauli115:05,72:01,7
2925Glad Vesa515:07,52:03,5
3013Kemmo Ossi315:15,92:11,9
3126Aalto Asko515:20,82:16,8
3212Kovanen Henry315:21,72:17,7
334Kelloperä Joni115:59,42:55,4
3424Valkama Timo416:07,93:03,9
3515Jutila Ilkka416:08,33:04,3
3627Koskinen Ari516:50,83:46,8
Tulos 3 ek: jälkeen
SijNumOhjaajaLk(sij)TulosEro
160Häkkinen Marko15(1) 19:23,8
261Laaksonen Tommi16(1) 19:35,4 11,6
364Lindroos Minna16(2) 19:39,5 15,7
462Rantanen Joonas16(3) 20:16,7 52,9
556Mattila Hannu15(2) 20:18,6 54,8
663Kuparinen Teuvo16(4) 20:27,4 1:03,6
752Kytölä Kari14(1) 20:33,2 1:09,4
859Kaapu Mika15(3) 20:33,3 1:09,5
954Orbinski Mika14(2) 20:39,8 1:16,0
1058Oksanen Matias15(4) 20:49,6 1:25,8
1153Mieskonen Ari14(3) 20:53,3 1:29,5
1257Pienmunne Sami15(5) 21:04,5 1:40,7
1355Oksanen Petri15(6) 21:11,4 1:47,6
1451Altti Pekka13(1) 21:27,7 2:03,9
1549Järvinen Asko13(2) 22:00,7 2:36,9
1648Lindroos Harras13(3) 22:08,4 2:44,6
177Jorvala Juuso1(1) 27:28,5 8:04,7
1823Santala Kim4(1) 28:02,5 8:38,7
1920Jutila Tomi4(2) 28:43,3 9:19,5
205Puikkonen Jani1(2) 28:44,0 9:20,2
219Suominen Ville2(1) 29:19,1 9:55,3
2229Lindroos Esa6(1) 29:19,5 9:55,7
2328Linden Raimo6(2) 29:45,5 10:21,7
241Vesterinen Petri1(3) 29:45,9 10:22,1
2516Kantoluoto Ville4(3) 29:57,5 10:33,7
2617Äyräväinen Henry4(4) 30:01,3 10:37,5
2714Iivari Jooa3(1) 30:08,6 10:44,8
2825Glad Vesa5(1) 30:18,4 10:54,6
2913Kemmo Ossi3(2) 30:48,0 11:24,2
302Leiviskä Rauli1(4) 30:49,0 11:25,2
3126Aalto Asko5(2) 31:01,8 11:38,0
3212Kovanen Henry3(3) 31:26,4 12:02,6
334Kelloperä Joni1(5) 32:25,2 13:01,4
3424Valkama Timo4(5) 32:56,3 13:32,5
3515Jutila Ilkka4(6) 32:59,6 13:35,8
3627Koskinen Ari5(3) 34:21,2 14:57,4


Keskeyttäneet: 3, Suni Aki, 2B, Tekninen syy   -   6, Majander Daniel, 3B, Tekninen syy   -   8, Suokas Lauri, 1B, Kaasuvipu   -   10, Koikkalainen Arto, 2B, Tekninen syy   -   18, Mäntynen Ville, 1B, Ulosajo   -   19, Kallioniemi Henri, 1B, Ulosajo   -   21, Suomalainen Roope, 2B, Tekninen syy   -   22, Laaksomaa Pasi, 3A, Tekninen syy