26.9.2020 III Kuhmoisten Sora-Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (15)  Rangaistukset (2)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


 << SS2 Maali> Yleiskilpailun tulokset
III Kuhmoisten Sora-Ralli
26.9.2020
SS 3, LUOKKATULOS
Ilman nuottia
Tullan UA
EK 3 Kuhmoisten maa ja kiinteistö oy
 
Luokka 1, 2 WD, F, N, A, Fin-R, alle 2200 cc, Lähti:8
SS3, 23.92km, nopein: 105.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
17Jorvala Juuso13:36,2
25Puikkonen Jani14:00,524,3
31Vesterinen Petri14:50,51:14,3
42Leiviskä Rauli15:05,71:29,5
54Kelloperä Joni15:59,42:23,2
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
17Jorvala Juuso27:28,5
25Puikkonen Jani28:44,0 1:15,5
31Vesterinen Petri29:45,9 2:17,4
42Leiviskä Rauli30:49,0 3:20,5
54Kelloperä Joni32:25,2 4:56,7


Keskeyttäneet: 3, Suni Aki, 2B, Tekninen syy  -   6, Majander Daniel, 3B, Tekninen syy  -   8, Suokas Lauri, 1B, Kaasuvipu
 
Luokka 2, 2 WD, F, N, A, Fin-R, yli 2200 cc, Lähti:2
SS3, 23.92km, nopein: 97.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
19Suominen Ville14:43,4
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
19Suominen Ville29:19,1


Keskeyttäneet: 10, Koikkalainen Arto, 2B, Tekninen syy
 
Luokka 3, V 1600, Lähti:3
SS3, 23.92km, nopein: 100km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
114Iivari Jooa14:20,9
213Kemmo Ossi15:15,955,0
312Kovanen Henry15:21,71:00,8
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
114Iivari Jooa30:08,6
213Kemmo Ossi30:48,0 39,4
312Kovanen Henry31:26,4 1:17,8

 
Luokka 4, 2 WD, V 1600, Trophy, 1400 cc, Lähti:10
SS3, 23.92km, nopein: 102.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
123Santala Kim13:59,3
220Jutila Tomi14:07,78,4
317Äyräväinen Henry14:43,143,8
416Kantoluoto Ville14:47,748,4
524Valkama Timo16:07,92:08,6
615Jutila Ilkka16:08,32:09,0
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
123Santala Kim28:02,5
220Jutila Tomi28:43,3 40,8
316Kantoluoto Ville29:57,5 1:55,0
417Äyräväinen Henry30:01,3 1:58,8
524Valkama Timo32:56,3 4:53,8
615Jutila Ilkka32:59,6 4:57,1


Keskeyttäneet: 18, Mäntynen Ville, 1B, Ulosajo  -   19, Kallioniemi Henri, 1B, Ulosajo  -   21, Suomalainen Roope, 2B, Tekninen syy  -   22, Laaksomaa Pasi, 3A, Tekninen syy
 
Luokka 5, Historic 2 WD, kaikki ikäkaudet, alle 1300 cc, Lähti:3
SS3, 23.92km, nopein: 94.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
125Glad Vesa15:07,5
226Aalto Asko15:20,813,3
327Koskinen Ari16:50,81:43,3
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
125Glad Vesa30:18,4
226Aalto Asko31:01,8 43,4
327Koskinen Ari34:21,2 4:02,8

 
Luokka 6, Historic 2 WD, kaikki ikäkaudet, alle 1600 cc, Lähti:2
SS3, 23.92km, nopein: 99.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
129Lindroos Esa14:25,8
228Linden Raimo14:35,19,3
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
129Lindroos Esa29:19,5
228Linden Raimo29:45,5 26,0

 
Luokka 7, Historic 2 WD, kaikki ikäkaudet, yli 1600 cc, Lähti:0
 
Luokka 13, 2 WD, kaikki luokitellut autot, alle 2200 cc, Lähti:3
SS3, 23.92km, nopein: 96.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
151Altti Pekka14:55,6
248Lindroos Harras14:56,10,5
349Järvinen Asko14:59,53,9
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
151Altti Pekka21:27,7
249Järvinen Asko22:00,7 33,0
348Lindroos Harras22:08,4 40,7

 
Luokka 14, 2 WD, kaikki luokitellut autot, yli 2200 cc, Lähti:3
SS3, 23.92km, nopein: 102.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
152Kytölä Kari13:58,1
254Orbinski Mika13:59,61,5
353Mieskonen Ari14:07,19,0
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
152Kytölä Kari20:33,2
254Orbinski Mika20:39,8 6,6
353Mieskonen Ari20:53,3 20,1

 
Luokka 15, 2 WD, F, N, A, Fin-R, alle 2200 cc, Lähti:6
SS3, 23.92km, nopein: 109.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
160Häkkinen Marko13:04,0
258Oksanen Matias13:24,920,9
356Mattila Hannu13:49,745,7
459Kaapu Mika13:56,352,3
557Pienmunne Sami14:22,31:18,3
655Oksanen Petri14:24,41:20,4
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
160Häkkinen Marko19:23,8
256Mattila Hannu20:18,6 54,8
359Kaapu Mika20:33,3 1:09,5
458Oksanen Matias20:49,6 1:25,8
557Pienmunne Sami21:04,5 1:40,7
655Oksanen Petri21:11,4 1:47,6

 
Luokka 16, 2 WD, F, N, A, Fin-R, yli 2200 cc, Lähti:4
SS3, 23.92km, nopein: 107.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
161Laaksonen Tommi13:18,5
264Lindroos Minna13:27,79,2
362Rantanen Joonas13:39,320,8
463Kuparinen Teuvo13:57,238,7
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
161Laaksonen Tommi19:35,4
264Lindroos Minna19:39,5 4,1
362Rantanen Joonas20:16,7 41,3
463Kuparinen Teuvo20:27,4 52,0