7.3.2020 Korpilahden Talviralli

Tulokset  Keskeyttäneet (28)  Rangaistukset (6)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


        SS2 >> Yleiskilpailun tulokset
Korpilahden Talviralli
7.3.2020
SS 1, LUOKKATULOS
Historic
JyvUA / KorUA/MK
Oittila
 
Luokka 1, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1000 cc 1966-1981, Lähti:0
 
Luokka 2, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1300 cc 1966-1981, Lähti:1
SS1, 7.8km, nopein: 76.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
116Tiinus Risto6:07,1
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
116Tiinus Risto6:07,1

 
Luokka 3, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1600 cc 1966-1981, Lähti:3
SS1, 7.8km, nopein: 89.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
117Jaakkola Sami5:13,3
219Linden Raimo5:14,00,7
318Sällinen Hannu5:36,423,1
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
117Jaakkola Sami5:13,3
219Linden Raimo5:14,0 0,7
318Sällinen Hannu5:36,4 23,1

 
Luokka 4, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 yli 1600 cc 1966-1981, Lähti:3
SS1, 7.8km, nopein: 88.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
121Koivisto Teemu5:18,6
222Mustapuro Onni5:24,05,4
320Pitkänen Panu5:45,627,0
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
121Koivisto Teemu5:18,6
222Mustapuro Onni5:24,0 5,4
320Pitkänen Panu5:45,6 27,0

 
Luokka 5, Historic E, F ja G1 T, GT ja 24 enint. 1000cc -1969, Lähti:2
SS1, 7.8km, nopein: 81.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
124Ohrankämmen Jari5:43,1
223Forsberg Joni6:22,639,5
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
124Ohrankämmen Jari5:43,1
223Forsberg Joni6:22,6 39,5

 
Luokka 6, Historic E, F ja G1 T, GT ja 2-4 enint. 1300cc -1969, Lähti:5
SS1, 7.8km, nopein: 92.3km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
129Valtaala Jari5:04,2
228Sartovuo Hannu5:09,04,8
327Lindell Ole5:30,226,0
426Lepoaho Raine5:40,436,2
525Koskinen Ari5:43,239,0
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
129Valtaala Jari5:04,2
228Sartovuo Hannu5:09,0 4,8
327Lindell Ole5:30,2 26,0
426Lepoaho Raine5:40,4 36,2
525Koskinen Ari5:43,2 39,0

 
Luokka 7, Historic E, F ja G1 T, GT ja 2-4 enint. 1600cc -1969, Lähti:1
SS1, 7.8km, nopein: 86km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
130Sarasto Martti5:26,6
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
130Sarasto Martti5:26,6

 
Luokka 8, Historic E, F ja G1 T, GT ja 2-4 yli 1600cc -1969, Lähti:0
 
Luokka 9, Historic G2 ja H1 2 ja 4 enint. 1300cc 1970- 1975, Lähti:4
SS1, 7.8km, nopein: 95.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
133Allinen Niko4:55,2
234Lappalainen Jussi4:59,74,5
332Fonsell Petri5:05,19,9
431Sinkkonen Toni5:28,233,0
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
133Allinen Niko4:55,2
234Lappalainen Jussi4:59,7 4,5
332Fonsell Petri5:05,1 9,9
431Sinkkonen Toni5:28,2 33,0

 
Luokka 10, Historic G2 ja H1 2 ja 4 enint. 1600cc 1970- 1975, Lähti:5
SS1, 7.8km, nopein: 95.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
138Kortelahti Eero4:53,4
237Frilander Mikko5:00,26,8
336Vahvaselkä Esa5:04,811,4
439Loppi Kari5:06,913,5
535Männistö Pasi5:17,824,4
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
138Kortelahti Eero4:53,4
237Frilander Mikko5:00,2 6,8
336Vahvaselkä Esa5:04,8 11,4
439Loppi Kari5:06,9 13,5
535Männistö Pasi5:17,8 24,4

 
Luokka 11, Historic G2 ja H1 2 ja 4 yli 1600cc 1970- 1975, Lähti:7
SS1, 7.8km, nopein: 99.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
146Kanerva Janne4:41,5
245Hietanen Ilpo4:56,414,9
344Valkonen Heikki4:57,916,4
443Tikanmäki Tomi5:01,920,4
542Lindholm Bertil5:23,642,1
641Wallen Petter5:24,042,5
740Lajunen Lauri5:52,71:11,2
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
146Kanerva Janne4:41,5
245Hietanen Ilpo4:56,4 14,9
344Valkonen Heikki4:57,9 16,4
443Tikanmäki Tomi5:01,9 20,4
542Lindholm Bertil5:23,6 42,1
641Wallen Petter5:24,0 42,5
740Lajunen Lauri5:52,7 1:11,2

 
Luokka 12, Historic H2 ja I 2 ja 4 enint. 1300cc 1976 - 1981, Lähti:2
SS1, 7.8km, nopein: 92.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
148Hållfast Keijo5:04,7
247Glad Vesa5:13,89,1
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
148Hållfast Keijo5:04,7
247Glad Vesa5:13,8 9,1

 
Luokka 13, Historic H2 ja I 2 ja 4 enint. 1600cc 1976 - 1981, Lähti:1
SS1, 7.8km, nopein: 92.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
149Lindberg Janne5:02,9
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
149Lindberg Janne5:02,9

 
Luokka 14, Historic H2 ja I 2 ja 4 yli 1600cc 1976 - 1981, Lähti:7
SS1, 7.8km, nopein: 104.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
156Hannonen Tuomo4:29,8
255Jaatinen Matti4:42,913,1
354Koivunen Teemu4:47,217,4
451Eerola Harri4:57,527,7
550Salmi Jani5:06,736,9
652Vesiaho Rainer5:07,137,3
753Piekkala Jere5:07,637,8
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
156Hannonen Tuomo4:29,8
254Koivunen Teemu4:47,2 17,4
355Jaatinen Matti4:52,9*23,1
451Eerola Harri4:57,5 27,7
550Salmi Jani5:06,7 36,9
652Vesiaho Rainer5:07,1 37,3
753Piekkala Jere5:07,6 37,8


*Rangaistukset: 55, Jaatinen Matti, 1L, Vilppi, 10,0
 
Luokka 15, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 1300cc 1982 - 1990, Lähti:1
SS1, 7.8km, nopein: 84.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
157Pihlman Kai5:30,7
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
157Pihlman Kai5:30,7

 
Luokka 16, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 1600 cc 1982 - 1990, Lähti:1
SS1, 7.8km, nopein: 86.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
158Lindroos Esa5:24,4
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
158Lindroos Esa5:24,4

 
Luokka 17, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 2000cc 1982 - 1990, Lähti:3
SS1, 7.8km, nopein: 96.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
161Tuominen Sami4:50,7
260Karttunen Arttu4:52,82,1
359Koskela Ilkka5:07,516,8
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
161Tuominen Sami4:50,7
260Karttunen Arttu4:52,8 2,1
359Koskela Ilkka5:07,5 16,8

 
Luokka 18, Historic J1 ja J2 N, A ja B yli 2000cc 1982 - 1990, Lähti:1
SS1, 7.8km, nopein: 97.4km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
162Laine Risto4:48,4
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
162Laine Risto4:48,4

 
Luokka 19, Historic NUOTTISARJA: E, F ja G1 T, GT, 1 - 4 Vapaa -1969, Lähti:0
 
Luokka 20, Historic NUOTTISARJA: G2 – J2 1 – 4, N, A, ja B enint. 1300cc 1970 - 1990, Lähti:2
SS1, 7.8km, nopein: 92.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
164Pitkäniemi Timo5:04,9
263Karpiola Mika5:08,23,3
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
164Pitkäniemi Timo5:04,9
263Karpiola Mika5:08,2 3,3

 
Luokka 21, Historic NUOTTISARJA: G2 – J2 1 – 4, N, A, ja B enint. 1600cc 1970 - 1990, Lähti:1
SS1, 7.8km, nopein: 92.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
165Leponiemi Antti5:04,8
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
165Leponiemi Antti5:04,8

 
Luokka 22, Historic NUOTTISARJA: G2 – J2 1 – 4, N, A, ja B enint. 2000cc 1970 - 1990, Lähti:2
SS1, 7.8km, nopein: 98.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
167Westerlund Heikki4:44,7
266Söyring Petri5:11,727,0
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
167Westerlund Heikki4:44,7
266Söyring Petri5:11,7 27,0

 
Luokka 23, Historic NUOTTISARJA: G2 – J2 1 – 4, N, A, ja B yli 2000cc 1970 - 1990, Lähti:1
SS1, 7.8km, nopein: 80.3km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
168Tarvainen Matti J.5:49,6
Tulos 1 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
168Tarvainen Matti J.5:49,6

 
Luokka 25, Historic NÄYTÖSAJO: E- J2 Kaikki Vapaa -1990, Lähti:0