7.3.2020 Korpilahden Talviralli

Tulokset  Keskeyttäneet (28)  Rangaistukset (6)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


 << SS2 SS4 >> Yleiskilpailun tulokset
Korpilahden Talviralli
7.3.2020
SS 3, LUOKKATULOS
Historic
JyvUA / KorUA/MK
Moksi-Leustu
 
Luokka 1, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1000 cc 1966-1981, Lähti:0
 
Luokka 2, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1300 cc 1966-1981, Lähti:1
SS3, 25.16km, nopein: 81.5km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
116Tiinus Risto18:31,2
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
116Tiinus Risto30:41,9

 
Luokka 3, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1600 cc 1966-1981, Lähti:3
SS3, 25.16km, nopein: 93.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
117Jaakkola Sami16:06,5
219Linden Raimo16:19,613,1
318Sällinen Hannu17:38,31:31,8
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
117Jaakkola Sami26:18,5
219Linden Raimo26:42,2 23,7
318Sällinen Hannu28:37,8 2:19,3

 
Luokka 4, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 yli 1600 cc 1966-1981, Lähti:3
SS3, 25.16km, nopein: 87.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
122Mustapuro Onni17:11,1
221Koivisto Teemu17:21,710,6
320Pitkänen Panu18:04,753,6
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
122Mustapuro Onni27:48,6
221Koivisto Teemu27:57,1 8,5
320Pitkänen Panu29:15,4 1:26,8

 
Luokka 5, Historic E, F ja G1 T, GT ja 24 enint. 1000cc -1969, Lähti:2
SS3, 25.16km, nopein: 84.3km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
124Ohrankämmen Jari17:54,9
223Forsberg Joni19:33,81:38,9
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
124Ohrankämmen Jari29:07,7
223Forsberg Joni31:49,5 2:41,8

 
Luokka 6, Historic E, F ja G1 T, GT ja 2-4 enint. 1300cc -1969, Lähti:5
SS3, 25.16km, nopein: 94.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
129Valtaala Jari16:01,6
228Sartovuo Hannu16:19,217,6
327Lindell Ole17:14,51:12,9
425Koskinen Ari17:55,01:53,4
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
129Valtaala Jari26:01,6
228Sartovuo Hannu26:35,8 34,2
327Lindell Ole27:57,9 1:56,3
425Koskinen Ari29:04,0 3:02,4


Keskeyttäneet: 26, Lepoaho Raine, 3B, Lämpöongelmat
 
Luokka 7, Historic E, F ja G1 T, GT ja 2-4 enint. 1600cc -1969, Lähti:1
SS3, 25.16km, nopein: 87.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
130Sarasto Martti17:13,6
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
130Sarasto Martti27:53,8

 
Luokka 8, Historic E, F ja G1 T, GT ja 2-4 yli 1600cc -1969, Lähti:0
 
Luokka 9, Historic G2 ja H1 2 ja 4 enint. 1300cc 1970- 1975, Lähti:4
SS3, 25.16km, nopein: 95.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
133Allinen Niko15:51,8
232Fonsell Petri15:58,87,0
331Sinkkonen Toni17:01,01:09,2
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
133Allinen Niko25:36,6
232Fonsell Petri25:58,2 21,6
331Sinkkonen Toni27:44,6 2:08,0


Keskeyttäneet: 34, Lappalainen Jussi, 3B, Tekninen vika
 
Luokka 10, Historic G2 ja H1 2 ja 4 enint. 1600cc 1970- 1975, Lähti:5
SS3, 25.16km, nopein: 95.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
137Frilander Mikko15:46,7
239Loppi Kari16:04,117,4
335Männistö Pasi16:19,032,3
436Vahvaselkä Esa16:50,21:03,5
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
137Frilander Mikko25:38,6
239Loppi Kari26:09,4 30,8
335Männistö Pasi26:48,8 1:10,2
436Vahvaselkä Esa26:51,8 1:13,2


Keskeyttäneet: 38, Kortelahti Eero, 3B, Ulosajo
 
Luokka 11, Historic G2 ja H1 2 ja 4 yli 1600cc 1970- 1975, Lähti:7
SS3, 25.16km, nopein: 97km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
145Hietanen Ilpo15:33,6
243Tikanmäki Tomi16:10,236,6
341Wallen Petter16:49,91:16,3
442Lindholm Bertil17:06,11:32,5
540Lajunen Lauri18:14,92:41,3
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
145Hietanen Ilpo25:30,0
243Tikanmäki Tomi26:11,8 41,8
341Wallen Petter27:29,5 1:59,5
442Lindholm Bertil27:52,1 2:22,1
540Lajunen Lauri29:49,6 4:19,6


Keskeyttäneet: 44, Valkonen Heikki, 2B, Ulosajo  -   46, Kanerva Janne, 3B, Tekninen vika
*Rangaistukset: 46, Kanerva Janne, 2L, Vilppi, 10,0
 
Luokka 12, Historic H2 ja I 2 ja 4 enint. 1300cc 1976 - 1981, Lähti:2
SS3, 25.16km, nopein: 95.4km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
148Hållfast Keijo15:49,1
247Glad Vesa16:24,535,4
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
148Hållfast Keijo25:47,9
247Glad Vesa26:43,1 55,2

 
Luokka 13, Historic H2 ja I 2 ja 4 enint. 1600cc 1976 - 1981, Lähti:1
SS3, 25.16km, nopein: 100.4km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
149Lindberg Janne15:02,2
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
149Lindberg Janne24:55,9

 
Luokka 14, Historic H2 ja I 2 ja 4 yli 1600cc 1976 - 1981, Lähti:7
SS3, 25.16km, nopein: 105.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
156Hannonen Tuomo14:21,4
255Jaatinen Matti15:12,451,0
354Koivunen Teemu15:25,81:04,4
452Vesiaho Rainer15:28,51:07,1
550Salmi Jani16:00,81:39,4
651Eerola Harri16:11,21:49,8
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
156Hannonen Tuomo23:26,0
254Koivunen Teemu24:59,3 1:33,3
352Vesiaho Rainer25:39,8 2:13,8
450Salmi Jani26:01,9 2:35,9
551Eerola Harri26:15,5 2:49,5
655Jaatinen Matti32:15,3*8:49,3


Keskeyttäneet: 53, Piekkala Jere, 3B, Ulosajo
*Rangaistukset: 55, Jaatinen Matti, 1L, Vilppi, 10,0  -   55, Jaatinen Matti, 2B, EK maksimi, 1:10,0
 
Luokka 15, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 1300cc 1982 - 1990, Lähti:1

Keskeyttäneet: 57, Pihlman Kai, 3B, Ulosajo
 
Luokka 16, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 1600 cc 1982 - 1990, Lähti:1
SS3, 25.16km, nopein: 92.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
158Lindroos Esa16:15,0
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
158Lindroos Esa26:53,3

 
Luokka 17, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 2000cc 1982 - 1990, Lähti:3
SS3, 25.16km, nopein: 98.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
161Tuominen Sami15:17,0
260Karttunen Arttu15:36,319,3
359Koskela Ilkka16:35,01:18,0
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
161Tuominen Sami24:59,1
260Karttunen Arttu25:16,2 17,1
359Koskela Ilkka26:44,9 1:45,8

 
Luokka 18, Historic J1 ja J2 N, A ja B yli 2000cc 1982 - 1990, Lähti:1
SS3, 25.16km, nopein: 96.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
162Laine Risto15:36,6
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
162Laine Risto25:08,1

 
Luokka 19, Historic NUOTTISARJA: E, F ja G1 T, GT, 1 - 4 Vapaa -1969, Lähti:0
 
Luokka 20, Historic NUOTTISARJA: G2 – J2 1 – 4, N, A, ja B enint. 1300cc 1970 - 1990, Lähti:2
SS3, 25.16km, nopein: 94.3km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
164Pitkäniemi Timo16:00,4
263Karpiola Mika16:06,86,4
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
164Pitkäniemi Timo26:04,5
263Karpiola Mika26:07,3 2,8

 
Luokka 21, Historic NUOTTISARJA: G2 – J2 1 – 4, N, A, ja B enint. 1600cc 1970 - 1990, Lähti:1
SS3, 25.16km, nopein: 92.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
165Leponiemi Antti16:18,2
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
165Leponiemi Antti26:25,3

 
Luokka 22, Historic NUOTTISARJA: G2 – J2 1 – 4, N, A, ja B enint. 2000cc 1970 - 1990, Lähti:2
SS3, 25.16km, nopein: 99.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
167Westerlund Heikki15:07,3
266Söyring Petri16:43,21:35,9
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
167Westerlund Heikki24:44,3
266Söyring Petri26:58,2 2:13,9

 
Luokka 23, Historic NUOTTISARJA: G2 – J2 1 – 4, N, A, ja B yli 2000cc 1970 - 1990, Lähti:1
SS3, 25.16km, nopein: 81.4km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
168Tarvainen Matti J.18:33,2
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
168Tarvainen Matti J.30:01,8

 
Luokka 25, Historic NÄYTÖSAJO: E- J2 Kaikki Vapaa -1990, Lähti:0