7.3.2020 Korpilahden Talviralli

Tulokset  Keskeyttäneet (28)  Rangaistukset (6)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


 << SS3 Maali> Yleiskilpailun tulokset
Korpilahden Talviralli
7.3.2020
SS 4, LUOKKATULOS
Historic
JyvUA / KorUA/MK
Puolakka
 
Luokka 1, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1000 cc 1966-1981, Lähti:0
 
Luokka 2, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1300 cc 1966-1981, Lähti:1
SS4, 14.91km, nopein: 87.3km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
116Tiinus Risto10:14,8
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
116Tiinus Risto40:56,7

 
Luokka 3, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1600 cc 1966-1981, Lähti:3
SS4, 14.91km, nopein: 101.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
119Linden Raimo8:50,9
217Jaakkola Sami8:57,26,3
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
117Jaakkola Sami35:15,7
219Linden Raimo35:33,1 17,4


Keskeyttäneet: 18, Sällinen Hannu, 4B, Rengasrikko
 
Luokka 4, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 yli 1600 cc 1966-1981, Lähti:3
SS4, 14.91km, nopein: 95km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
122Mustapuro Onni9:25,3
221Koivisto Teemu9:33,17,8
320Pitkänen Panu9:38,913,6
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
122Mustapuro Onni37:13,9
221Koivisto Teemu37:30,2 16,3
320Pitkänen Panu38:54,3 1:40,4

 
Luokka 5, Historic E, F ja G1 T, GT ja 24 enint. 1000cc -1969, Lähti:2
SS4, 14.91km, nopein: 91.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
124Ohrankämmen Jari9:45,8
223Forsberg Joni10:50,51:04,7
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
124Ohrankämmen Jari38:53,5
223Forsberg Joni42:40,0 3:46,5

 
Luokka 6, Historic E, F ja G1 T, GT ja 2-4 enint. 1300cc -1969, Lähti:5
SS4, 14.91km, nopein: 99.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
129Valtaala Jari8:57,6
228Sartovuo Hannu9:14,917,3
327Lindell Ole9:41,644,0
425Koskinen Ari9:56,158,5
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
129Valtaala Jari34:59,2
228Sartovuo Hannu35:50,7 51,5
327Lindell Ole37:39,5 2:40,3
425Koskinen Ari39:00,1 4:00,9


Keskeyttäneet: 26, Lepoaho Raine, 3B, Lämpöongelmat
 
Luokka 7, Historic E, F ja G1 T, GT ja 2-4 enint. 1600cc -1969, Lähti:1
SS4, 14.91km, nopein: 93.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
130Sarasto Martti9:32,7
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
130Sarasto Martti37:26,5

 
Luokka 8, Historic E, F ja G1 T, GT ja 2-4 yli 1600cc -1969, Lähti:0
 
Luokka 9, Historic G2 ja H1 2 ja 4 enint. 1300cc 1970- 1975, Lähti:4
SS4, 14.91km, nopein: 101.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
133Allinen Niko8:50,5
231Sinkkonen Toni9:22,632,1
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
133Allinen Niko34:27,1
231Sinkkonen Toni37:07,2 2:40,1


Keskeyttäneet: 32, Fonsell Petri, 4A, Tekninen syy  -   34, Lappalainen Jussi, 3B, Tekninen vika
 
Luokka 10, Historic G2 ja H1 2 ja 4 enint. 1600cc 1970- 1975, Lähti:5
SS4, 14.91km, nopein: 101.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
139Loppi Kari8:50,5
236Vahvaselkä Esa9:02,311,8
335Männistö Pasi9:04,814,3
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
139Loppi Kari34:59,9
235Männistö Pasi35:53,6 53,7
336Vahvaselkä Esa35:54,1 54,2


Keskeyttäneet: 37, Frilander Mikko, 4B, Etunapa poikki  -   38, Kortelahti Eero, 3B, Ulosajo
 
Luokka 11, Historic G2 ja H1 2 ja 4 yli 1600cc 1970- 1975, Lähti:7
SS4, 14.91km, nopein: 102.4km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
145Hietanen Ilpo8:44,0
241Wallen Petter9:34,150,1
342Lindholm Bertil9:39,355,3
440Lajunen Lauri10:00,91:16,9
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
145Hietanen Ilpo34:14,0
241Wallen Petter37:03,6 2:49,6
342Lindholm Bertil37:31,4 3:17,4
440Lajunen Lauri39:50,5 5:36,5


Keskeyttäneet: 43, Tikanmäki Tomi, 4B, Voimansiirto  -   44, Valkonen Heikki, 2B, Ulosajo  -   46, Kanerva Janne, 3B, Tekninen vika
*Rangaistukset: 46, Kanerva Janne, 2L, Vilppi, 10,0
 
Luokka 12, Historic H2 ja I 2 ja 4 enint. 1300cc 1976 - 1981, Lähti:2
SS4, 14.91km, nopein: 102.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
148Hållfast Keijo8:41,8
247Glad Vesa10:01,71:19,9
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
148Hållfast Keijo34:29,7
247Glad Vesa36:44,8 2:15,1

 
Luokka 13, Historic H2 ja I 2 ja 4 enint. 1600cc 1976 - 1981, Lähti:1
SS4, 14.91km, nopein: 108.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
149Lindberg Janne8:16,5
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
149Lindberg Janne33:12,4

 
Luokka 14, Historic H2 ja I 2 ja 4 yli 1600cc 1976 - 1981, Lähti:7
SS4, 14.91km, nopein: 106.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
155Jaatinen Matti8:25,6
252Vesiaho Rainer8:29,13,5
351Eerola Harri8:45,319,7
450Salmi Jani8:45,519,9
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
152Vesiaho Rainer34:08,9
250Salmi Jani34:47,4 38,5
351Eerola Harri35:00,8 51,9
455Jaatinen Matti40:40,9*6:32,0


Keskeyttäneet: 53, Piekkala Jere, 3B, Ulosajo  -   54, Koivunen Teemu, 4B, Moottoririkko  -   56, Hannonen Tuomo, 4B, Sisäimu
*Rangaistukset: 55, Jaatinen Matti, 1L, Vilppi, 10,0  -   55, Jaatinen Matti, 2B, EK maksimi, 1:10,0
 
Luokka 15, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 1300cc 1982 - 1990, Lähti:1

Keskeyttäneet: 57, Pihlman Kai, 3B, Ulosajo
 
Luokka 16, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 1600 cc 1982 - 1990, Lähti:1
SS4, 14.91km, nopein: 100.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
158Lindroos Esa8:51,9
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
158Lindroos Esa35:45,2

 
Luokka 17, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 2000cc 1982 - 1990, Lähti:3
SS4, 14.91km, nopein: 105.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
161Tuominen Sami8:30,8
260Karttunen Arttu8:47,716,9
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
161Tuominen Sami33:29,9
260Karttunen Arttu34:03,9 34,0


Keskeyttäneet: 59, Koskela Ilkka, 4A, Tekninen vika
 
Luokka 18, Historic J1 ja J2 N, A ja B yli 2000cc 1982 - 1990, Lähti:1
SS4, 14.91km, nopein: 106.1km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
162Laine Risto8:25,8
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
162Laine Risto33:33,9

 
Luokka 19, Historic NUOTTISARJA: E, F ja G1 T, GT, 1 - 4 Vapaa -1969, Lähti:0
 
Luokka 20, Historic NUOTTISARJA: G2 – J2 1 – 4, N, A, ja B enint. 1300cc 1970 - 1990, Lähti:2
SS4, 14.91km, nopein: 101.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
164Pitkäniemi Timo8:48,4
263Karpiola Mika9:21,733,3
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
164Pitkäniemi Timo34:52,9
263Karpiola Mika35:29,0 36,1

 
Luokka 21, Historic NUOTTISARJA: G2 – J2 1 – 4, N, A, ja B enint. 1600cc 1970 - 1990, Lähti:1
SS4, 14.91km, nopein: 98.6km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
165Leponiemi Antti9:04,5
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
165Leponiemi Antti35:29,8

 
Luokka 22, Historic NUOTTISARJA: G2 – J2 1 – 4, N, A, ja B enint. 2000cc 1970 - 1990, Lähti:2
SS4, 14.91km, nopein: 106.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
167Westerlund Heikki8:22,7
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
167Westerlund Heikki33:07,0


Keskeyttäneet: 66, Söyring Petri, 4A, Vaihdelaatikko
 
Luokka 23, Historic NUOTTISARJA: G2 – J2 1 – 4, N, A, ja B yli 2000cc 1970 - 1990, Lähti:1
SS4, 14.91km, nopein: 86.9km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
168Tarvainen Matti J.10:17,5
Tulos 4 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
168Tarvainen Matti J.40:19,3

 
Luokka 25, Historic NÄYTÖSAJO: E- J2 Kaikki Vapaa -1990, Lähti:0