7.3.2020 Korpilahden Talviralli

Tulokset  Keskeyttäneet (28)  Rangaistukset (6)  Tilastot Lähtöluettelo  Online


 << SS2 SS4 >> Yleiskilpailun tulokset
Korpilahden Talviralli
7.3.2020
SS 3, LUOKKATULOS
Lisäluokat
JyvUA / KorUA/MK
Moksi-Leustu
 
Luokka 27, Nuoret V1600, Lähti:4
SS3, 25.16km, nopein: 90.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
184Tikkinen Tomi16:38,9
281Kovanen Henry18:03,31:24,4
382Kemmo Ossi18:19,51:40,6
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
184Tikkinen Tomi26:49,8
281Kovanen Henry29:21,4 2:31,6
382Kemmo Ossi29:28,4 2:38,6


Keskeyttäneet: 83, Seppä Anton, 3B, Ulosajo
 
Luokka 28, FIA R1, Fin-R, N, A, alle 1400 cc ja V1600, Lähti:3
SS3, 25.16km, nopein: 93.3km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
187Jutila Tomi16:10,9
286Salminen Mika16:18,57,6
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
187Jutila Tomi26:20,4
286Salminen Mika26:48,0 27,6


Keskeyttäneet: 85, Moilanen Aukusti, 3B, Tukivarsi
 
Luokka 29, Yleinen 2WD, alle 2200 cc, Lähti:7
SS3, 25.16km, nopein: 104.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
194Kuusinen Teemu14:24,2
291Oksanen Matias14:31,77,5
393Rämänen Olli14:49,625,4
492Kankaanpää Tomi15:14,350,1
589Pienmunne Sami15:25,31:01,1
688Valtaala Elina15:51,51:27,3
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
194Kuusinen Teemu23:24,7
291Oksanen Matias23:44,3 19,6
393Rämänen Olli24:09,7 45,0
489Pienmunne Sami25:11,4 1:46,7
592Kankaanpää Tomi25:40,9 2:16,2
688Valtaala Elina25:48,7 2:24,0


Keskeyttäneet: 90, Setälä Tuomo, 3B, Tekninen vika
 
Luokka 30, Yleinen 2WD, yli 2200 cc, Lähti:1
SS3, 25.16km, nopein: 105.8km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
195Raiski Riku14:16,5
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
195Raiski Riku23:13,8

 
Luokka 31, Juniorit 2WD, alle 2200 cc, Lähti:8
SS3, 25.16km, nopein: 97.7km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1100Karhumäki Arttu15:27,0
296Lindlöf Albert15:27,80,8
3101Immonen Janne15:42,115,1
498Tonteri Antti15:50,423,4
597Puikkonen Jani15:51,324,3
699Karjalainen Kari16:11,844,8
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1100Karhumäki Arttu25:09,3
296Lindlöf Albert25:31,5 22,2
3101Immonen Janne25:36,3 27,0
498Tonteri Antti25:39,5 30,2
597Puikkonen Jani25:47,1 37,8
699Karjalainen Kari26:18,4 1:09,1


Keskeyttäneet: 102, Altomaa Henri, 3B, Tekninen vika  -   103, Norrkniivilä Kim, 3B, Ulosajo
*Rangaistukset: 103, Norrkniivilä Kim, 2C, Myöhä, 1:40,0  -   102, Altomaa Henri, 1L, Vilppi, 10,0
 
Luokka 32, Juniorit 2WD, yli 2200 cc, Lähti:3
SS3, 25.16km, nopein: 99km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1106Ahonen Matti15:14,5
2104Pölönen Pekka15:53,438,9
3105Suominen Ville16:14,059,5
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1106Ahonen Matti24:49,2
2104Pölönen Pekka25:39,0 49,8
3105Suominen Ville26:35,0 1:45,8

 
Luokka 33, Yleinen ja Juniorit 4WD, Lähti:1
SS3, 25.16km, nopein: 100.2km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1107Leppänen Jarmo15:04,2
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1107Leppänen Jarmo24:33,2

 
Luokka 34, Seniorit 2WD, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:4
SS3, 25.16km, nopein: 99.3km/h
SijNumOhjaajaTulosEro
1109Suokas Lauri15:12,5
2110Göös Aarne15:55,142,6
3123Ijäs Ari16:26,11:13,6
Tulos 3 ek:n jälkeen
SijNumOhjaajaTulosEro
1109Suokas Lauri24:43,1
2110Göös Aarne25:52,8 1:09,7
3123Ijäs Ari26:43,8 2:00,7


Keskeyttäneet: 108, Järvinen Asko, 2A, Kytkin